Ziraat Bankası Temassız Özelliği Kapatma (Temassız Şifre Koyma)

Güncelleme:04.01.2019 | Yazar:

Kredi kartı temassız özelliği nedir?

Bu yazımızda Ziraat Bankası kredi kartı temassız özelliği açma ve Ziraat Bankası kredi kartı temassız özelliği kapatma konularına değineceğiz. Ama öncelikle kredi kartı temassız özelliği nedir sorusunu yanıtlayalım. Kredi kartı temassız özelliği; kredi kartlarının, belirlenmiş bir tutarla sınırlı olmak üzere (günlük yaklaşık 2 bin TL kadar); alışverişlerde kullanılan POS cihazına yaklaştırılması ile alışverişlerde hızlı ödeme kolaylığı sağlayan bir kredi kartı özelliğidir. Kart okutularak alışveriş imkânı tanıyan bu işlemin adına temassız işlem denir.

Çip bulunan kartlar temassız işlem özelliğine sahip kredi kartlarıdır. Kredi kartınızla temassız işlem yapmak için ilk aldığınızda yapılan alışveriş temaslı ve şifreli olmalıdır. Diğer alışverişlerinizde belli bir tutarla sınırlı olmak üzere kredi kartı temassız özelliğinden dilediğiniz zaman faydalanabilirsiniz. kredi kartı temassız özelliği nedir sorusunu cevapladığımıza göre gelelim Ziraat Bankası kredi kartı temassız özelliği açma ve ziraat bankası kredi kartı temassız özelliği kapatma işlemlerinin nasıl yapıldığına.

Ziraat Bankası kredi kartı temassız özelliği açma

Ziraat Bankası kredi kartı temassız özelliği açma işlemi nasıl yapılır? Ziraat Bankası kredi kartı temassız özelliği açma işleminin yapılabilmesi için ilk özellik temassız kredi kartının içerisinde belli bir miktar bakiyenin bulunması gerekmektedir.  Ziraat Bankası temassız kart özelliği açma işlemini yaparken bu bakiye ile ilk kullanımda şifreli ve temaslı bir alışveriş yapılması mecburidir. Daha sonraki alışverişlerde günlük alışveriş limiti 2000 TL ile sınırlı olmak üzere temassız kartınız ile dilediğiniz zaman alışveriş yapabilirsiniz.

Ziraat bankası temassız kredi kartı özellikleri;

  • Alışverişlerde hızlı olmayı sağlayarak zamandan tasarruf ettirir.
  • Ziraat Bankasına ait olan Bankkart temassız özellikli kartınızı yaygın olarak kullanılan mastercard yada visa POS cihazlarının mevcut olduğu alışveriş merkezlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası kredi kartı temassız özelliği ile; alışverişlerinizde limit yetmemesi durumunda kredili mevduat hesabı yani eksi hesabınızı(KMH) temassız kartınıza tanımlarsanız hem zor durumda kalmamış olursunuz hem de alışverişinize rahatça devam etmiş olursunuz.

Alışveriş esnasında POS cihazı ile temassız özellikli kredi kartınız arasındaki mesafeye de dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

Ziraat Bankası kredi kartı temassız özelliği kapatma

Ziraat Bankası Kredi Kartı Temassız Özelliğini kapatma işlemini yapabilmek için direkt Ziraat Bankası ile iletişime geçebilirsiniz. Yani Ziraat Bankası kredi kartı temassız özelliği kapatma işleminin ilgilisi yine Ziraat Bankası’dır.  Peki, Ziraat Bankası kredi kartı temassız özelliğini nasıl kapatabilirsiniz?

Birçok yeniliğiyle müşterilerine kolaylıklar ve fırsatlar sunan ziraat bankası temassız özelliği bulunan Bankkart Combo kredi kartını kullanmanız dahilinde herhangi bir kart aidatı vs. almamaktadır. Yine de kapatma ve çalınma gibi durumlarda daha öncede bahsettiğimiz gibi 0850 220 00 00 numaralı hattan Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanarak Ziraat Bankası kredi kartı temassız özelliğini kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat bankası kredi kartı temassız özelliği şifre koyma

Ziraat bankası şubelerinden veya ziraat bankası müşteri hizmetleri bağlanarak Bankkart temassız özellikli kredi kartı talebi oluşturabilirsiniz. Kartınızı başvuru sırasında veya daha sonraki bir zamanda evinize gelmesini isteyebilirsiniz. Kartınız elinize ulaştıktan sonra Ziraat Bankası kredi kartı temassız özelliği şifre koyma işlemini ise; ziraat bankası internet bankacılığı üzerinden veya ziraat bankası ATM’lerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunlara ek olarak 7/24 hizmet veren ziraat bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarak şifrenizi telefonda ziraat bankası müşteri temsilcilerinin yönlendirmesi ile kolayca oluşturabilirsiniz. Ayrıca SMS yolu ile de ziraat bankası kredi kartı temassız özelliği şifre koyma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Merak ettiğiniz diğer sorularınız için Ziraat Bankası’nın hazırladığı videoyu izleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Temassız Özelliği Kapatma (Temassız Şifre Koyma) İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Ziraat Bankası Temassız Özelliği Kapatma (Temassız Şifre Koyma) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git