Ziraat Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma Kapatma İşlemi

Güncelleme:21.01.2019 | Yazar:

Günümüzün olmazsa olmazlarından kredi kartı pek çok zaman imdadımıza yetişmiştir. Pek çok kişide birden fazla bankaya ait kredi kartı bulunmaktadır. Kimini benzin alırken, kimi market alışverişinde bizlere çeşitli indirimler, puanlar kazandırmaktadır. Bazen de alışverişlerimizi internet üzerinden yapma ihtiyacı duyarız. Teknolojinin ilerlemesi ile fiyatları pek çok yerle karşılaştırıp istediğimiz eşyayı, bilgisayarı veya benzerini çok ucuza alabiliyoruz. Tabi bu noktada havale, EFT veya kredi kartına ihtiyaç duyuyoruz. Fakat pek çok internet sitesi havale veya EFT ödeme yöntemini desteklemiyor. Burada da imdadımıza kredi kartımız yetişiyor. Hemen istediğimiz ürünü sepete ekliyoruz, kredi kartı bilgilerimizi giriyoruz. Öde seçeneğine basıyoruz. Ancak işlem gerçekleştirilemedi uyarısı alıyoruz. Hemen ilgi site ile iletişime geçtiğimizde kredi kartımızın internet alışverişine kapalı olduğunu öğreniyoruz. Çoğumuzun kaçırdı bu önemli nokta devlet yasaları gereği kredi kartları internet alışverişine kapatıldı. Kendimiz bankamız ile çeşitli yollarla irtibata geçerek internetten alışveriş yapma özeliğini açtırabiliyoruz. Bu yazımız da kredi kartı internet alışverişine açma Ziraat Bankası’nda nasıl yapıldığını öğreneceğiz.

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma Ziraat Bankası

Öncelikli olarak devlet kredi kartı dolandırıcılıklarına karşı bankalarla anlaşarak kredi kartı ilk alındığında internet bankacılığına kapatma işlemini geçekleştirir. Ziraat Bankası kredi kartı alırken görevlilere iletmeniz durumunda kredi kartınızı internet alışverişine açık şekilde size ulaşmasını sağlayacaktır. Ama banka görevlisi sizi bilgilendirmemiş unutmuş olabilir sizin de aklınıza gelmedi. Hemen panik yapmayın. Ziraat bankası mobil uygulamasından ziraat bankası kredi kartınızı internet alışveriş yapma özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. Eğer mobil bankacılığı kullanmıyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak da bu işlemi yaptırabilirsiniz. Ziraat Bankası şubelerine giderek de kredi kartınızı internet alışverişlerine açtırabilirsiniz.

Ziraat Banka Kartıyla İnternetten Alışveriş Yapma İşlemi

Bazı durumlarda kredi kartınız yanınızda olmayabilir veya kredi kartı kullanmıyor olabilirisiniz. Bu durumda banka kartınızla da alışveriş yapabilirsiniz. Ziraat Banka kartıyla internetten alışveriş yapma işlemi için kartınızı internetten alışveriş yapma seçeneği açık olmalıdır. Az önce anlattığımız Ziraat Bankası kredi kartında yapılacak işlemler, Ziraat Banka kartı içinde geçerlidir. Daha sonrasında kartınızın üzerinde ki bilgileri alışveriş yapacağınız sitedeki ilgili alanlara girerek, Ziraat Banka kartıyla internetten alışveriş yapma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Kredi Kartı İnternet Alışverişi Onayı Nasıl Yapılır?

Bankalar müşterilerini dolandırıcılara karşı korumak için çeşitli koruma yöntemleri geliştirmiştir. Bu kapsamda internetten yapacağınız alışverişlerde bankanıza kayıtlı olan telefon numaranıza SMS ile bir şifre iletilir sizde bu şifreyi ilgili alana girerek alışveriş işlemini başarı ile gerçekleştirmiş olursunuz. Kısaca anlatmak gerekirse kredi kartı internet alışverişi onayı telefonunuza gelecek onay kodu ile yapılmaktadır. Bu duruma iki aşamalı güvenlik kontrolü denir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma Kapatma İşlemi İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Ziraat Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma Kapatma İşlemi Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Sayfa başına git