Ziraat Bankası Konut Kredisi 2018 (Faiz Oranları, Hesaplama ve Başvuru)

Ziraat Bankası Konut Kredisi 2018 (Faiz Oranları, Hesaplama ve Başvuru)
Güncelleme:14.10.2018 | Yazar:

Ziraat Bankası konut kredisi 2018 ve 2019 yılı başvuru şartları, faiz oranları, hesaplaması ve gerekli belgeler hakkında detaylı bilgileri araştırdık ve hesapladık. Bankaya ait bir çok konut kredisi türü bulunmaktadır. Ortak konut kredisi, çiftçi konut kredisi ve emekli konut kredisi gibi daha bir çok ev kredisi çeşidi sunulmaktadır. Şimdi sırayla bu kredileri inceleyip faiz oranları ile birlikte hesaplamalarını yapacağız.

Öncelikle; Ziraat Konut Kredisi Taksit Ödeme Seçenekleri

 • Artan Taksitli: Ziraat ev kredisi için ödediğiniz taksitlerinizin her ay belirli miktarlarda artarak taksitlerin bitirilmesidir.
 • Azalan Taksitli: İlk maddenin tam tersi olarak taksitleriniz vade sonuna doğru belirli miktarlarda azalarak ödenmesi şeklidir.
 • Belirli Dönemler Ödemesiz: Ev kredisi taksitlerinizin belirli dönemlerde ödenmemesi durumudur. (Ertelenmesi)
 • Belirli Dönemlerde Faiz Ödemesi: Konut kredisine dair kredilerin sadece belirli döneme ait faiz tutarlarının ödenmesidir.
 • Periyodik Ara Ödemeli: Aylık kredi taksitlerinizi öderken, ara belirlenen ara dönemlerde ek ödeme yapılmasıdır.
 • Değişken Taksitli: Tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar için uygulanan ödeme biçimidir. Gelirin durumuna göre ara ödemeli veya değişken taksitli olarak ödeme yapılabilir.
 • Çiftçiye Özel: Çiftçiler için düşünülen bu taksit seçeneğinde, kredi taksitlerinizi hasat dönemlerinde ödeyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi 2018 Hesaplama (Standart Ev Kredisi)

Ziraat Bankası konut kredisi çeşitleri içerisinde 2018 yılında en çok tercih edilen kredi türüdür. Bu kredi ile 120 aya varan kredi avantajlarından faydalanabilirsiniz. Banka tarafından oluşturulan ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar kredi alabilirsiniz. Yani, alacağınız evin değeri 100.000 TL olarak belirlenmişse banka size en fazla 80.000 TL kredi imkanı sağlamaktadır.

Alacağınız konuta ait kredi taksitlerinin bitimine kadar konut üzerine banka tarafından ipotek tahsis edilmektedir. Gerekli görüldüğü durumlarda ek teminatlarda istenmektedir. Kredi vadesi boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı, çekmek istediğiniz tutara göre değişiklik göstermektedir.

 • 1 TL ile 100.000 TL arası tutarlar için %1,98
 • 100.001 TL ile 500.000 TL arası tutarlar için %2,09
 • 500.001 TL ve üstü için %2,18 faiz oranı uygulanmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı Aylık Taksit Toplam Ödeme
50.000 TL 1.094,05 TL 131.285,03 TL
75.000 TL 1.641,07 TL 196.929,63 TL
100.000 TL 2.188,10 TL 262.570,65 TL
120.000 TL 2.736,69 TL 328.400,98 TL
150.000 TL 3.420,86 TL 410.502,47 TL
500.001 TL 11.786,08 TL 1.414.328,56 TL

Yukarıda yapılan hesaplama da kredi masrafları dahil edilmemiştir.

Ziraat Bankası İlk Yıl Faiz Ödemeli Ev Kredisi

Başlıktan da anlaşılacağı gibi Ziraat Bankası konut kredisi alan vatandaşlar il yıl sadece faiz ödemesi yapabilirler. Buda ilk yıl daha az ödeme yapmak anlamına gelmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz ev kredisi kampanyası ile tamamen aynı özellikleri barındırmaktadır.

Ziraat Bankası Ortak Konut Kredisi 2018 – 2019

Ortak konut kredisi ile dilerseniz ev veya iş yeri alabilirsiniz. Gelirini beyan eden vatandaşlar ortak konut kredisine başvuru yaparak taksitlerini birlikte ödeyebilirler. Kredi alma şartları olarak en az 2 kişi en fazla 5 kişi olmak gerekiyor. Krediyi çeken ortakların birine veya birden fazlasına verilmektedir. Diğer şartlar ve faiz oranları yukarıda verdiğimiz tablodaki gibidir.

2019 da Çevre Dostu Evler İçin Ziraat Ev Kredisi

Ülke çapında enerjinin verimli kullanımı teşvik etmek için verilen kredilerdir. Krediye ait faiz oranını sadece şubeler üzerinden veya Ziraat müşteri hizmetleri üzerinden öğrenebilirsiniz. Enerji Kimlik Belgesi bulunan evler için verilen ve içerisinde özel avantajlar barındıran bir ev kredisidir. Enerji performansı A ve B sınıfı olan konutlar için kredi verilmektedir. Krediye ait diğer şartlar yukarıdaki gibidir.

Ziraat Bankası Çiftçi Konut Kredisi Kampanyası 2018

Ziraat bankası çiftçi konut kredisi 2018

Ziraat bankası çiftçi konut kredisi 2018

Türkiye de çiftçi kredisi kampanyalarında zirvede olan Ziraat Bankası çiftçilerimiz için ayrıca konut kredisi de vererek onları uygun şartlarda ev sahibi yapmayı amaçlıyor. Çiftçi konut kredisi için ÇKS belgesi olmalıdır. Çiftçi kredisinin faiz oranları yine değişiklik göstermektedir. Bu nedenle bankadan öğrenmeniz daha sağlıklı olacaktır. Kredi kampanyasından 2019 yılında da faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Konut Kredisi 2018

Türkiye de bildiğiniz gibi bankaların neredeyse hiç biri emekliler için konut kredisi vermemektedir. Ziraat bankası bu konu bir istisnadır. Emekliler için 120 ay vadeli konut kredisi imkanı sağlıyor. Kredi yaş sınırı genellikle vade ile yaş toplamının 80’i geçmemesi şartı ile verilmektedir. Yani konut kredisi almak isteyen emekli vatandaşımızın yaşını 75 olarak belirleyelim. Alacağı konut kredisinin vadesi en fazla 5 yıl olabilir. Bankaya ait detaylar ve hesaplamalar için Ziraat Bankası Emekli Kredisi bölümümüze geçiniz.

Masrafsız Transfer Konut Kredisi

Başka bir banka veya katılım bankası üzerinden aldığınız konut kredisini Ziraat Bankası üzerine taşıyabilirsiniz. Taşıdığınız kredinizde yukarıdaki avantajların hepsinden faydalanabilirsiniz. Alınan bu krediden kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Tamamen masrafsız olarak verilmektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvuru Yolları

Ziraat Bankası konut kredisi için bir çok başvuru yolu bulunmaktadır. Bunlardan en hızlı olanı internet üzerinden başvuru yapmaktadır. İşte bu yollar.

Ziraat Bankası Ev Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

 • Banka tarafından verilen başvurusu belgesi,
 • Başvuru yapan kişiye ait nüfus cüzdanı (Ehliyet veya pasaportta olabilir.),
 • Gelirinizi gösterir resmi belgeler. (Maaş bordrosu, kira gelirleri vs),
 • Serbest meslek mensuplarından üye oldukları kuruluşa ait üyelik belgesi,
 • Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,
 • Banka tarafından temin edilmesi istenen diğer belgeler.

Ziraat bankası ev kredisi 2018 faiz oranları, hesaplama ve başvuru şartları gibi aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi 2018 (Faiz Oranları, Hesaplama ve Başvuru) İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Ziraat Bankası Konut Kredisi 2018 (Faiz Oranları, Hesaplama ve Başvuru) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git