Ziraat Bankası Kobi Değer Kredisi

Güncelleme:18.01.2019 | Yazar:

Ziraat Bankası kobi değer kredisi hakkında tüm detaylar ocak ayı itibariyle Ziraat Bankası tarafından açıklandı. Türkiye’nin üretim ve ticari faaliyetlerine yön veren KOBİLER, ekonomimize can simidi olmaya devam ediyor. Ekonomik olarak zor günler geçirdiğimiz bugünlerde kobilere ardı ardına destek paketleri açıklanıyor. Faizsiz kobi değer kredisi de bu desteklerden sadece bir tanesi.

Kobi Değer Kredisi Nedir?

Kobi değer kredisi 2019 yılı başlarında kobileri desteklemek amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanmış devlet destekli faizsiz kredidir. İmalat ve ihracat yapan firmalara 1 milyon TL’ye kadar, diğer tüm sektörlere ise 500 bin TL’ye kadar destek verileceği açıklandı. Kobi değer kredisinden 40,000’e yakın firmanın yararlanması bekleniyor. Fakat başvurulara göre bu sayının arttırılabileceği de konuşulanlar arasında. İlk çıkan söylentilere göre kobi destek paketine 13 farklı bankanın katılması bekleniyordu fakat şuan başvuruları almaya başlayan sadece Ziraat Bankası mevcut. Kobi destek kredisi için şartlar oldukça hafif olmakla birlikte, krediye almaya hak kazanmak için hangi şartları yerine getirmeniz gerektiğini yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kobi Değer Kredisi Şartları

Kobi değer kredisini almaya hak kazandığınız takdirde, onay alındıktan itibaren 6 ay boyunca herhangi bir ödeme yapılması gerekmiyor. Çekilecek kredinin vade süresi de 36 aya kadar olacak.  Belirlenen kredi faiz oranı aylık % 1,54 olmakla birlikte yıllık % 18,48 olacak.  kredi kapsamında dağıtılacak toplam miktar 20 milyar TL’yi bulacak.

Kobi Değer Kredisi Başvurusu

Kobi değer kredisi başvurusu sadece banka şubeleri aracılığı ile yapılmakta. Konumunuza en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek talep edilen evrakları sunmanız ve krediden yararlanmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

2019 Faizsiz Kobi Destekleri

Kobilere faizsiz kredi desteği kampanyaları bir çok banka nezdinde devam ediyor. Fakat bu destekler kobi değer kredisi gibi devlet tarafından desteklenen krediler değil. Haliyle alınabilmesi için çokça kriteri yerine getirmek gerekiyor. Türkiye’de işlem yapan kobi kredisi veren bankaları ve kredi çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

İşbankası Kobi Kredileri:

İşbankası kobi kredilerini iki tür altında topluyor. Nakdi krediler ve gayri nakdi krediler olarak. Bunlardan bazıları, taksit ödemeli ticari krediler, ticari ek hesaplar, MaxiPos kredileri, altın kredisi, kendi işim kredisi ve kira temlikli kredileri.

Finansbank Kobi Destekleri:

Finansbank halihazırda bir kobi kredi kampanyası yapıyor. İlk 3 ay boyunca geri ödemesiz 120 aya kadar çok cazip oranlarla kredi kullanabiliyorsunuz. Finansbank kobi kredisi başvurusu için tıklayınız.

Ziraat Bankası Kobi Değer Kredisi İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Ziraat Bankası Kobi Değer Kredisi Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Sayfa başına git