Ziraat Bankası Eksi Hesap Açma (KMH Limit Arttırma)

Güncelleme:02.01.2019 | Yazar:

Ziraat bankası eksi hesap açma işlemleri, bir diğer adıyla kmh hesabı açma yöntemlerini ve yapmanız gereken işlemleri detaylı olarak bu konumuzda inceleyeceğiz. İnceleyeceğimiz ana başlıklar kısaca Ziraat Bankası eksi nasıl açılır, kmh hesabı limiti arttırma, Ziraat Bankası ek hesap açma ve Ziraat Bankası kmh faiz oranları üzerine olacak.

Ziraat Bankası Eksi Hesap Açma (Kmh Nasıl Açılır)

Eksi hesabın ne olduğundan kısaca bahsetmek gerekirse, hesabınızda yer alan şahsi bakiyenizin dışında bankanızın size tanımladığı ek kredi limitidir. Kmh limiti gelirinize ve hesabınızın aktifliğine göre değişiklik gösterebiliriz. Ziraat Bankası maaş müşterisiyseniz ve dolgun bir maaşa sahipseniz kmh limitiniz 5000 TL’ye kadar çıkabilir. Emekliler için ise bu limit 500 TL dolaylarında olmaktadır. Ziraat Bankası kmh hesabı açmak için çoğu zaman ekstra bir işlem yapmanız gerekmez. Bankalar için güzel bir faiz geliri olduğu için hesabınıza genellikle otomatik tanımlama yaparlar. Fakat aktif olmayan durumlarda Ziraat Bankası müşteri hizmetleri, online bankacılık işlemleri ya da şubelere başvuru yapabilirsiniz. Online olarak Ziraat Bankası kredili mevduat hesabı başvurusu için bağlantıya gidiniz.

Ziraat Bankası Eksi Hesap Limiti Arttırma

Ziraat Bankası eksi hesabınızın limitini arttırmak istiyorsanız müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek talebinizi iletmeniz gerekir. Eğer hesap hareketleriniz olumlu ise ve kmh ödemelerinizi geciktirmiyor iseniz herhangi bir aksilik olmadan eksi hesap limitiniz arttırılacaktır.

Ziraat Bankası Eksi Hesap Özellikleri

  • ATM’ler ve online bankacılık ile 7/24 hesabınızda para olmasa dahi para çekebilir, havale – eft yapabilirsiniz.
  • Kullandığınız kredi bakiyesinin faizi sadece eksiye düştüğünde alınır, hesabınız eksiye düşmediği takdirde faiz işlemez.
  • Hayat sigortası yapılması müşterinin inisiyatifine bırakılmıştır.
  • Faiz oranları tüketici kredisine göre oldukça düşüktür.

Ziraat Bankası Eksi Hesap Faiz Oranları

Ziraat Bankası kmh faizi günlük olarak işler, haftasonları faize dahil edilmez. Ziraat Bankası güncel kmh faiz oranları günlük %2,25’tir. Kullandığınız paraya göre geri ödenecek tutarı aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Vade Kullanılan Tutar Faiz
30 Gün 1000 TL 23,01 TL
90 Gün 1000 TL 69,02 TL
30 Gün 5000 TL 115,03 TL
90 Gün 5000 TL 345,09 TL

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için konumuza geçebilirsiniz. Kmh limitiniz yeterli gelmiyorsa kredi kartı başvurusu yapmanızı öneriyoruz.

Etiketler:

Ziraat Bankası Eksi Hesap Açma (KMH Limit Arttırma) İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Ziraat Bankası Eksi Hesap Açma (KMH Limit Arttırma) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git