Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme [8 Farklı Hızlı SMS Sorgulama Yolu] – Findeks

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme [8 Farklı Hızlı Sorgulama Yolu]
Güncelleme:22.08.2018 | Yazar:

Bu yazımızda ücretsiz kredi notu öğrenme işleminin nasıl ve hangi yöntemlerle yapılacağını detaylı bir şekilde ele aldık. Bunun yanında kredi notunun önemi ve hangi notun riskli durumda olup olmadığına, kredi notunu etkiyen faktörlere de değindik. Okumanızda oldukça yarar görmekteyiz. İlk olarak kredi notunu tanımlayarak başlayalım. Bildiğiniz üzere günümüzde bankaların kişilere kredi vermeden önce belli kriterleri bulunmaktadır. Yani bankalar bir anlamda kredi verdiği kişinin, bu krediyi geri ödeyeceğini garanti altına almak isterler. Aksi takdirde verilen kredinin geri alınamaması bankalar için çok büyük zararlara yol açabilir. Bundan dolayı bankaların mutlaka kredi vereceği kişiye güvenmesi gerekmektedir.

Bu bağlamda birçok ölçüt ve kriterlerin hepsi bir araya getirilerek kredi notu adı verilen puan ortaya çıkarılmıştır. Böylelikle bankalar kişilerin kredi skorlarına bakarak onlara bu derecede güvenirler ve buna göre kredi onayının verilip verilmemesini karar kılarlar. Kredi notunu bir nevi güven puanı olarak da nitelendirebiliriz aslında. Peki bu kredi notu/skoru nasıl belirlenmektedir?

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama Yolları (8 Farklı Yol)

Akbank Kredi Notu Öğrenme Yöntemi

Bu yol ile kredi notumu ücretsiz öğrenmek istiyorum diyorsanız Akbank direkt’i indirmeniz gerekiyor. Aslında bu öğrenme yolu Akbank müşteri için hizmet vermektedir. Akbank direkt ile ne kadar kredi çekebilirim sorusunun yanıtını bulabilirsiniz. Ayrıca uygulama ile kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğiniz hakkında bir takım ipuçlarına da erişebilirsiniz. Akbank direkt programını buradan indirebilirsiniz.

Findeks Üzerinden Hızlı Kredi Notu Sorgulama

Findeks kredi notu öğrenme 2018 - 2019

Findeks kredi notu öğrenme 2018 – 2019

Türkiye üzerinde hizmet veren 9 büyük bankanın iştiraki ile oluşturulmuş Findeks ile kredi notunu cepten öğrenmeniz mümkündür. Bu sistem de bankaların seni nasıl gördüğü hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Yani kredi sicilinizin temiz olup olmadığıyla alakalı bilgelere net olarak ulaşmanız mümkündür. Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenmek için bu adrese girmeniz yeterlidir. Fakat işlem 9 TL civarında bir tutar karşılığında sunulmaktadır.

İş Bankası Kredi Notu Öğrenme

İş Bankası müşterilerinin öğrenebildiği bir sistemdir. Birazdan vereceğimiz adres üzerine giriş yaparak sizden istenen bilgileri girdikten hemen sonra giriş tuşuna basarak kredi sicilinizi öğrenebilirsiniz. Banka müşteri olmanız için o bankaya ait bir vadeli veya vadesiz hesabınız olması yeterlidir. İş Bankası üzerinden kredi notunuzu öğrenmenin bir çok yolu bulunmaktadır.

Bu yollar:

 • İnternet şubesine giriş yaparak menülerden kredi risk raporu bölümüne tıklayabilirsiniz.
 • Veya iş Bankası bankamatiklerinden bilgi sorma menüsüne girerek kredi risk raporu bölümüne tıklayabilirsiniz.
 • Son olarak İşCep üzeriden krediler bölümünden risk raporu bölümüne girerek öğrenmeniz mümkündür.
 • İş Bankası resmi İnternet sitesi üzerinden öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Garanti Bankası

Garanti bankasının kendi müşterileri için sunduğu bir kredi sorgulama yolu. Garanti Bankası internet şubesi üzerinden yapacağınız girişin akabinde kredi risk raporunuzu hemen öğrenmeniz mümkün görünmektedir.

Ziraat Bankası Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Yine Ziraat Bankası müşterilerinin faydalanabileceği bir öğrenme yolu. Ziraat bireysel internet şubesine giriş yapıyorsunuz. Akabinde üst menüde görülen Durumunu İzle bölümüne tıklıyorsunuz. Açılan sayfa üzerinde KKB Risk Raporu sekmesine tıklamanız yeterlidir. Aşağıdaki görsel üzerinden de rahatça öğrenebilirsiniz.

Ziraat bankası ücretsiz kredi notu öğrenme 2018, beleş kredi notu öğrenmei bedava kredi sicili öğrenme

Ziraat bankası ücretsiz kredi notu öğrenme 2018

Vakıfbank Üzerinden Kredi Notunu Hemen Sorgulama

Vakıfbank üzerinden kredi notunuzu sorgulamak için bir çok yol bulunmaktadır. Vakıfbank üzerinden ücretsiz kredi notu öğrenmek mümkün değildir. Kredi notunu öğrenme yolları;

 • Vakıfbank şubeleri
 • (0850 222 0724) Vakıfbank cep bankacılığı
 • Vakıfbank internet bankacılığı
 • Ve Vakıfbank mobil üzerinden öğrenmeniz mümküdür.

BKM Express ile Kredi Notu Sorgulama

Findeks’in sunmuş olduğu son kampanyalardan birisi de BKM Express sayesinde kredi notu öğrenme fırsatıdır. BKM Express resmi internet sitesine ücretsiz olarak üye olabilir ve sadece 1 TL karşılığında kredi risk raporunuzla kredi notunuzu birlikte öğrenebilirsiniz. Bu kampanya 31 Aralık 2018 tarihine kadar geçerlidir. Findeks ve BKM Express web sitelerini ziyaret ederek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Operatörler Üzerinden Kredi Notu Sorgulanır mı?

Tüm bunların haricinde bir Turkcell, Türk Telekom veya Vodafone hattına sahipseniz Findeks kredi notunuzu sadece 9 TL karşılığında öğrenebilmeniz mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey, 1122’ye TC Kimlik Numarası boşluk doğum tarihinizi yazarak kısa mesaj göndermektedir. Ardından tarafınıza kredi notunuz iletilir.

Kredi Notunu Etkileyen Faktörler Nelerdir? (ÖNEMLİ)


Bir kişinin kredi notu belirlenirken birçok faktör göz önünde bulundurulur. Fakat bunlar arasında en önemli olanıysa kişinin kredi geçmişidir. Yani daha önceden yapılan kredi işlemleri, banka hareketleri, kredilerin geri ödenme sıklığı, kredi kullanım yoğunluğu ve bu gibi pek çok faktör kredi notunda önemli rol oynar. Ayrıca şunu da özellikle belirtmek gerekir ki, herhangi bir bankaya kredi başvurusu yaptığınızda ve kredi notunuzun düşüklüğü sebebiyle onay alamadığınızda kredi notunuz daha fazla düşecektir. Eğer kredi notunuz düşükse ve bunu yükseltmek istiyorsanız, az önce bahsettiğimiz unsurları hiçbir zaman göz ardı etmemeniz gerekir.

Buna ek olarak kredi notunuz 1 – 1900 arasında değer almaktadır. Genel olarak baktığımızda kredi notunuz;

 • 1 – 699 değer aralığında ise en riskli
 • 699 – 1099 arasında orta riskli
 • 1099 – 1499 arasında az riskli
 • 1499 – 1699 arasında iyi
 • 1699 – 1900 arasında bir değerde ise çok iyi demektir.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Normalde kredi notunuzu öğrenmek belli bir ücrete tabi tutulmaktadır. Fakat bahsedeceğimiz pratik yöntemler sayesinde sizler de kredi skorunuzu tamamen ücretsiz bir şekilde sorgulayabilirsiniz. Şahsınıza ait ücretsiz kredi notu öğrenme işlemini yapabilmek için sizlere sunacağımız ilk yöntem, Findeks üzerinden kredi risk raporunuzu öğrenmenizdir.

Findeks, 9 büyük banka kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu kredi notu sorgulama sistemidir. Bunun yanı sıra kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğiniz, kredi skor durumunuzu nasıl ve ne şekilde takip edebileceğiniz gibi konularda da üyelerine uygun fiyatlarla yardımcı olmaktadır. Bankalar için kişilerin Findeks üzerindeki kredi notu fazlasıyla büyük önem arz etmektedir.

Findeks risk raporunu eğer bir maaş müşterisiyseniz Halkbank ve Ziraat Bankası başta olmak üzere birçok bilindik banka ücretsiz olarak kişilere günlük limit dahilinde sunmaktadır. Ayrıca Akbank mobil uygulaması (Akbank Direkt) ya da Garanti İnternet Şubesi aracılığı ile kredi notunuzu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Özenle hazırladığımız yazımızda kredi notunun ne olduğunu genel hatlarıyla tanımladık, kredi skorunuzu nasıl yükseltebileceğiniz konusunda fikir verdik ve ucuz veya bedava kredi notu öğrenme tekniklerini sizlerle paylaştık. Anlattığımız tüm yöntemleri kullanarak rahatlıkla kredi notu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 8 farklı hızlı sorgulama yolu hakkında sormak istediklerinizi bizlere yorum bölümünden iletmeniz mümkündür.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme [8 Farklı Hızlı SMS Sorgulama Yolu] – Findeks Konusuna 2 Yorum Yapıldı

 1. mine pozan dedi ki:

  kredi notumu ögrenmek istiyorum

  1. Finans Uzman dedi ki:

   Mine hanım yazımızda bahsettiğimiz yolları deneyebilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme [8 Farklı Hızlı SMS Sorgulama Yolu] – Findeks Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git