Traktör Kredisi Veren Bankalar (Tarımsal Mekanizasyon Kredisi)

Güncelleme:17.01.2019 | Yazar:

Traktör kredisi tarım ile uğraş verenlerin en sık aradığı bankacılık ürünlerinden biri olma özelliği taşıyor. Devletin köye dönüşleri ve köyde yaşamanın zorluklarına direnenleri destekleme faaliyetlerine her geçen bir yenisi ekleniyor. Tarımcılıktan uzaklaştığımız bu yıllarda, geleceğimizin tarımda olduğu nihayet çok geç olmadan fark edildi. Buna bağlı olarak hayvancılık, tarım ve benzer faaliyetlerle uğraşan köylüye bir çok destek veriliyor. Yeni yıla yönelik yeni bir traktör kredisi desteği açıklanmasa da geçen yılın sonlarına doğru açıklanan paket hala geçerliliğini sürdürüyor. Bu bağlamda aşağıdaki bankalar devlet destekli traktör kredisi alabiliyorsunuz.

Ziraat Bankası Devlet Destekli Traktör Kredisi

Ziraat Bankasının verdiği traktör kredisi isim olarak tarımsal mekanize desteği olarak geçmektedir. Site üzerinde bu ismi gördüğünüzde yabancı gelebilir fakat traktör kredisi için başvurmanız gereken sayfa tam olarak burasıdır. Tarımsal mekanize desteği kredisi sadece traktör değil aynı zamanda biçerdöver, hasat makineler ve tüm tarımsal araçlar için kullanılabilmektedir.

Ziraat Bankası Tarımsal Mekanize Desteği özellikleri

  • Tarımsal ürünlere yönelik tüm yeni araçları ve ikinci el araçları Ziraat Bankası traktör kredisi ile satın alabilirsiniz.
  • Satın alınacak aracın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tahsis edilen Zirai Kredilendirme Belgesi olması gerekmektedir.
  • Traktör ya da tarımsal aracınızı anlaşmalı kuruluşlardan almanız durumunda faizsiz ve garantili bir şekilde kredinizi kullanabilmektesiniz.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası aracılığı ile tarımsal mekanize kredisine başvuru sadece şubelere direkt müracaat ile yapılmaktadır. Size en yakın banka şubesine giderek talep edilen belgeler ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Başvuru Belgeleri

  • Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı
  • Çiftçi ya da ÇKS belgesi
  • Tarımsal işletmeyi teşvik edebilecek belgeler, tapu kaydı ya da ödediğiniz bir kira dahi kabul ediliyor.
  • Son üç yıla ait neler yaptığınıza yönelik bilanço örneği.

Teb Bankası Traktör Kredisi

Teb Bankası traktör desteği vermeye henüz 2019 yılı itibariyle başladı. Devlet desteği olmasa da şartlar ve kredi çıkma ihtimali yönünden daha şanslı olunduğu göz önüne alınırsa oldukça mantıklı gözüküyor. Özellikle işletmelerin mekanizasyonuna büyük fırsat sağlayacak ve traktör alımlarını finanse etmek için çok uygun faiz ve taksit imkanlarıyla kredi sunulduğunun altını çizelim.

Teb Traktör Kredisi Özellikleri ve Evrakları

  • 60 aya kadar vade imkanı sağlanmakta.
  • Balon ödeme tercih edilebilmekte. 1-3-6-12 ayda bir balon ödeme yaparak krediyi daha cazip hale getirebilmektesiniz.
  • Başvuru için gerekli olan evraklar nüfus cüzdanı, ikametgah senedi, tapu fotokopisi ve kesin fatura talep edilmektedir.

Teb mekanizasyon kredisi için en yakın şubeyi ziyaret etmeniz yeterlidir.

Şekerbank Traktör Kredisi

Şekerbank’ta Ziraat Bankası gibi devlet desteği ile tarımsal araçlara kredi vermekte. Yukarıda belirttiğimiz bankalar içerisinde en çok avantaja sahip krediyi verenin Şekerbank olduğunu kolaylıkla belirtebiliriz. Yazımızın devamında da göreceğiniz üzere banka bir çok konuda büyük kolaylıklar sağlıyor.

Şekerbank traktör kredisi sloganında “Traktör sahibi olmanın en kolay yolu” demekte, nitekim bu konuda oldukça haklılar. Şekerbank aracılığı ile sıfır traktör satın almak isteyenler, aracın %75’ine kadar 5 yıl vadeli kredi çekebiliyor. Hatta benzer şartlar 5 yaşını aşmamış ikinci el traktörler için de geçerli. Traktör kredisi hakkında bilgi almak ya da başvuru yapmak için Şekerbank şubelerine gitmeniz gereklidir.

Traktör kredisi veren bankalar konumuzu burada noktalıyoruz. Çiftçi kredileri hakkında daha detaylı bilgi almak için kategorimizi ziyaret ediniz.

Traktör Kredisi Veren Bankalar (Tarımsal Mekanizasyon Kredisi) İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Traktör Kredisi Veren Bankalar (Tarımsal Mekanizasyon Kredisi) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git