Teb Vadeli Altın Hesabı (Alış – Satış İşlemleri)

Güncelleme:02.01.2019 | Yazar:

Altın hesabı açmak son zamanların en popüler yatırım türlerinden biri. Bankaların yaptığı kampanyalar ile altın yatırımlarınız katlanarak artıyor. Bu yazımızda Teb altın hesabı ile nasıl daha fazla kazanabilirsiniz tüm detaylarıyla anlatacağız.

Altın hesabı açmak diğer yatırım türlerine göre daha cazip hale gelmeye başladı. Bunun başlıca sebeplerinden biri vade faizi ile birlikte altının da ciddi bir artış trendinde olmasıdır. Bu duruma bir de bankaların yaptığı belli başlı kampanyalar dahil olunca altın hesabına yatırım yapmak kaçınılmaz hale geliyor.

Teb Altın Hesabı Nedir?

Altın hesabı teoride vadeli bir hesaptan farksızdır. Yıllar önce de uygulanan bu sistemin, günümüze evrilerek geldiğini ifade etmek yanlış olmaz. Daha önceleri bankalar altınları fiziki olarak alarak, kasalarda saklıyordu fakat herhangi bir vade uygulanmıyordu. Günümüzde ise bu duruma mevduat faizi, devlet desteği ve banka kampanyaları da eklenmiş oldu. Bankalar iki türlü altın hesabına müsaade ediyor, dilerseniz fiziki olarak altınlarınızı gelip önceden açılmış hesabınıza yatırabiliyor, dilerseniz de bankadan altın satın alabiliyorsunuz. İkinci seçeneği tercih etmeniz durumunda da istediğiniz zaman bankadan altınlarınızı fiziki olarak alabiliyor ya da paraya çevirebiliyorsunuz.

Teb altın hesabı seçeneğini iki farklı türde oluşturuyor. Teb vadeli altın hesabı ve Teb vadesiz altın hesabı olarak iki tür hesabı da kullanabiliyorsunuz. Bu konumuzda ağırlıklı olarak birinci alternatif üzerinde duracağız.

Teb Altın Günleri

Teb altın günleri ile fiziki altınlarınızı vadeli ya da vadesiz hesaplara yatırmanızı sağlar. Teb’in anlaşmalı olduğu altın eksper firması olan Nadir Altın Rafineri’si eksperlerinin belirlediği bedelden altınlarınızı bozdurarak Teb altın günleri adı altında hesabınıza yatırabilirsiniz. 100 gr altın ile açılacak hesaplarda bir aylık vadede altınınızın değerinin üzerine % 2,75 faiz uygulanır. Eğer altınlarınızı bir yıl vadede tutarsanız bu oran 2,95’e kadar yükselir.

Teb Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Teb altın hesabı açmak için gerekli olan evrak sadece T.C. kimlik kartınızdır. Eğer fiziki altınlarınızı vadeli hesaba yatıracaksanız, bankaya gitmeden önce aramanız faydalı olacaktır. Nitekim bankada altın eksperi her daim bulunmayabiliyor. Hesabınız minimum 5 gram ve 24 ayar saflığında altın yatırarak aktif olur. Vadeli hesabınıza altınınızı yatırdıktan sonra vade süresini seçebilirsiniz. Burada bir çok opsiyon mevcut, 1-31 günden başlayarak 181-364 gün seçeneklerine kadar 7-8 farklı alternatif bulunuyor. Tabii ki oranlarda vade süresi arttıkça paralel olarak artıyor.

Teb Altın Hesabı Faiz Oranları

Teb altı hesabı faiz oranları sitemizde sürekli olarak güncellenmektedir. 2 ocak itibariyle oranlar şu şekildedir;

Vade 5-5000 GR
1-31 Gün %0,75
32-91 Gün %1,00
92-180 Gün %1,25
181-364 Gün %1,50

Diğer bankaların vadeli altın hesabı hakkında merak ettiğiniz konular var ise daha önce kaleme aldığımız vadeli altın hesabı konumuza bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Etiketler:

Teb Vadeli Altın Hesabı (Alış – Satış İşlemleri) İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Teb Vadeli Altın Hesabı (Alış – Satış İşlemleri) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git