Taşıt Kredisi Alırken Evraklar ve Masraflar Nelerdir?

Güncelleme:17.01.2019 | Yazar:

Taşıt kredisi nedir isimli konumuzda, taşıt kredilerini incelemeden önce bir takım bilmeniz gereken bilgileri aktaracağız. Otomobiller farklı seçenek ve fiyatlarla günümüzün vazgeçilmezleri arasına girmeyi başarmıştır. Piyasada ihtiyacımıza göre özel veya ticari olmak üzere birçok seçenek mevcuttur. Tabi ki seçeneklerin çok olmasından ziyade bizi ilgilendiren asıl kısım cebimize hitap etmesidir. Bazı durumlarda istediğimiz otomobilli alabilmemiz için bankalar bizlere kredi imkânı sunmaktadır. Sıfır km veya ikinci el araç alabilmemiz için bankalar tarafından belirli faiz oranları ile taşıt kredisi sunulmaktadır. Bahse konu taşıt kredileri sıfır veya ikinci el araba alımlarında araba tutkunlarına, özel ihtiyacı olanlara ve ticari amaçla kullanacaklara yani kısaca bizlere uygun ödeme seçenekleri ile büyük kolaylık sağlamaktadır.

Araç Kredisi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Taşıt kredisi başvurusunda bulunabilmek için;

  1. Alınacak kredi için doldurulan başvuru formu,
  2. Nüfus kâğıdı, pasaport veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi,
  3. Kredi başvurusu yapacak kişinin ikametgâh belgesi veya son dönem su, elektrik, telefon, doğal gaz faturası,
  4. Kredi başvurusunda bulunacak kişinin gelir belgesine

ihtiyaç duyulmaktadır. Bu belgelere ek olarak sıfır km araç için aracın faturası, aracın ikinci el olması durumunda ise aracın ruhsatı gerekmektedir. Çalışma şekline göre istenilen belgeler değişiklik gösterebilmektedir.

Taşıt Kredisi Başvurusu Yapılırken Bilinmesi Gereken Hususlar

Akbank, Denizbank, ING Bank, Odea Bank, QNB Finansbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve Vakıf Bank gibi birçok banka araç satın almak için çeşitli oranlarla taşıt kredisi sunmaktadır. İlk olarak alınan aracın fiyatına göre değişen bir miktar paraya sahip olunması gerekmektedir. Ayrıca banka alınan aracın kasko ve sigortasının yapılmasını da zorunlu tutmaktadır. Taşıt kredisi aldığımızda alınan araca rehin konulur ve kredi alınan bankadan habersiz araç satılamaz. Bankadan alınan kredi geri ödendiğinde rehin işlemi kaldırılır. Genellikle araç kredilerinde kefil istenmemektedir.

Araba Kredisi Masrafları 2019

BSMV (Banka Sigorta Muamele Vergisi), KKDF (Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu) Vergisi, kredi tahsis ücreti, hayat sigortası kesintisi ve araç kaskosu başta olmak üzere bankalara göre masraflar değişiklik gösterebilir. Kredi başvurusu yapmadan önce masraflar ile ilgili ayrıntılı bilgi bankadan alınmalıdır.

Bir başka konumuz olan T hakkında bilgi almak için yazımıza gidebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Alırken Evraklar ve Masraflar Nelerdir? İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Taşıt Kredisi Alırken Evraklar ve Masraflar Nelerdir? Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git