Sigortasız Kişiye Kredi Kartı Verilir Mi? (ve Çalışmayanlara)

Sigortasız Kişiye Kredi Kartı Verilir Mi? (ve Çalışmayanlara)
Güncelleme:02.09.2018 | Yazar:

Sigortasız kişinin kredi kartı almasının mümkün olabileceğini bu yazımızdan okuyabilirsiniz. Bankaya kredi kartı başvurusunda bulunan kişiler için kredi başvurusunda olduğu kadar detay ve şartlar aranmamaktadır. Ancak kredi kartı almak isteyen kişiler, öğrenci değil veya istisnai durumlarda yer almıyor ise kredi kartı verilmeyebilir. “Sigortam yok kredi kartı alabilir miyim?” veya “Çalışmayan kişilere kredi kartı veren bankalar var mı?” gibi sorular sorulmaktadır. Kredi kartı alabilmek için bir gelirin veya sigortanın olması gerekiyor. Ancak bu durum her banka için geçerli değildir. Bazı durumlarda bankalar kişinin sigortası olmasa dahi kredi kartı verebilmektedir. Tabi bunların dışında kredi notu ve daha önce kişinin var ise bank ile ilişiği oldukça önemlidir. Çok düşük ve borçlar yüzünden cezai işlem uygulanan kişiler için kredi kartı kullanmak bir süre için hayal olabilmektedir.

Gelirim Yok Kredi Kartı Alabilir Miyim?

Geliri olmayan kişilerin kredi kartı kullanabilmesi için farklı durumlarda olması gereklidir. Bunun için kişinin bir mal veya mülkiyeti, banka hesabında sahip olduğu belirli miktarda parası veya üniversite öğrencisi olması gereklidir. Kişi bu şartları sağlıyor ve sayılan özellikler içerisinde yer alıyor ise kredi kartı kullanma ihtimali oldukça yüksektir. Bunun için kişiden bir gelir belgesi veya SGK dokümanı talep edilmemektedir. Bankanın belirlediği oranlarda bu kişiye kredi kartı tahsil edilebilmektedir.

Geliri olmadan kredi kartı kullanabilmek için bankada olumsuz bir risk seviyesine sahip olmamak gereklidir. Bankanın riskli sayabileceği kategoride yer alan kişilerin, bu şekilde kart kullanma ihtimalleri oldukça düşüktür. Öğrenci üzerine kredi kartı sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızı okuyabilirler.

Çalışmayanlara Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı almak için illa çalışma şartı aranmamaktadır. Kişilerin sahip olduğu mülk ve para kredi kartı alabilmeleri için yeterli olabilmektedir.  Ev, araç veya bankada birikmiş bir miktar parası bulunan kişiler, bu mal varlıkları ile doğru orantıda bir kredi kartına sahip olabilirler. Bunun için ise gelir belgesi ve çalışma şartı aramayan bankalar tercih edilebilir. Örnek olarak Enpara, Cepteteb, Garanti Bankası, Ziraat Bankası ve bunlara benzer internet üzerinde kart başvurusu yapılan bankalar kullanılmalıdır. Bu bankalar kişilerden çalışma şartı ve gelir belgesi şartlarını talep etmemektedirler. Sadece kişinin banka hesabında bulunan parasına göre, kredi kartı verme imkanı bulunabilmektedir. Aşağıda ilginizi ekebilecek kredi kartlarını ve önemli özelliklerini sıraladık.

Sigortasız kişiye kredi kartı

Sigortasız kişiye kredi kartı

Maaş Bordrosu ile Kredi Kartı Almak

Kredi kartı almak isteyen kişilerin daha önceden banka ile bir ilişiği yok ve daha önce kart kullanmamış ise, bu kişilerden bazı evraklar ve bilgiler istenebilir. Kişinin çalıştığının belgelenmesi ve aldığı maaşı gösteren maaş bordrosu istenebilmektedir. SGK dökümlerine her banka ulaşabilmektedir. Bu nedenle buradan bunun teyidi yapılmakta ve buna göre kişiye kredi kartı verilebilmektedir.

Gelirli bir işte çalıştığının beyanı olarak kullanılan maaş bordrosu neredeyse her banka tarafından, kredi başvurularında talep edilebilmektedir. Bu talep üzerine kişi maaş bordrosu ile yaptığı kredi kartı başvurusundan olumlu sonuç alabilmektedir. Sigortasız kişiye kredi kartı veren bankalar hakkında ki bütün gelişmeler 2018 ve 2019 yılları içinde sürekli güncel tutulacaktır. Sorularınızı aşağıdaki bölümden bizlere iletebilirsiniz.

Sigortasız Kişiye Kredi Kartı Verilir Mi? (ve Çalışmayanlara) İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Sigortasız Kişiye Kredi Kartı Verilir Mi? (ve Çalışmayanlara) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git