Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2018 (Kötü Sicile, Kara Listeye)

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2018 (Kötü Sicile)
Güncelleme:17.01.2019 | Yazar:

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar var mı? Varsa bankaların şartları nelerdir. Ayrıca sicili bozuk olana kredi kartı alma yollarından da bahsedeceğiz. Bütün sorularınızın yanıtını yazımızdaki 5 KESİN ÇÖZÜM YOLU içerisinde bulabilirsiniz. Bankalar bazen düzenledikleri kampanyalarla kötü sicile kredi vermektedir. Dönem dönem olan bu kampanyaları bu yazımızdan takip edebileceksiniz. Geçmişte kullandığınız krediler ve kredi kartlarının taksitlerinin zamanında ödenmemesi sizi icralık olana kişi veya yasal takibe düşmesi neticesinde kişiler kara listeye alınır. Bazı bankalar da kara listede vatandaşlarımızın bankaya ait listeden çıkması için 5 yıl gerektiği söylenmektedir. Yazımızda büyük ihtiyaçlarınızın yanında düşük meblağda ki ihtiyaçlarınız için bir çok yol ve banka kredisi haberi bulunmaktadır.

Şunu belirtmekte fayda var ki; kara listede olanlar ile sicili bozuk olanlar arasında fark bulunmaktadır. Sicili bozuk olan kişiler kredi notu düşük olan kişi anlamına gelmektedir. Sicili bozuk olan kişiler kredi notu sorgulaması yaptıkları zaman kredi sicili kötü olan kişilerdir. Hala kredi notunuzu bilmiyorsanız Kredi Notu Öğrenme bölümümüze girerek kredi sicilinizin durumunu inceleyebilirsiniz. Şimdi sicili bozuk olanan kişi bankalardan nasıl kredi alabilir onlara bakalım. (Dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.)

Kefil Göstererek Sicili Bozuk Olanlara Kredi 2018

sicili bozuk olana kredi veren bankalar 2018 kefil şartları

sicili bozuk olana kefil ile kredi veren bankalar

Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, Akbank, Odea Bank, Anadolubank, Fibabanka, Şekerbank, Citibank, Denizbank, QNB Finans Bank, HSBC Bank, ING Bank, Rabobank, Türk Ekonomi Bankası, Alternatifbank, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve  Burgan Bank kefil ile kredi imkanı sunmaktadır. Kefil ile kredi almanın mantığı şudur: krediyi çeken kişinin taksitleri ödememesi durumunda taksitleri kefilin ödemesi durumudur. Bu şekilde kredinin ödenmeme riski de oradan kalktığı için bankadan sicili bozuk olan kişiye kredi çıkarılır. Kefil olarak bankaya götüreceğiniz kişinin kefil olma şartlarını taşıması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: Kendi işini kurmak isteyen vatandaşlarımıza devlet hibe vermektedir. Detayları KOSGEB 50 BİN Hibe yazımızda anlattık.

Sicili Bozuk Kişiye Kimler Kefil Olabilir?

 • Kefilin kredi notunun bir hayli iyi olması gerekiyor. Zira banka kefile güvenerek kredi çıkışı yapacaktır.
 • SGK kaydının olması ve alınacak tutardaki kredinin maaşı ile ödenebilir olması.
 • Ödenecek aylık taksit tutarının kefilin aylık gelirinin yarısından fazla olamaz.
 • Kefil olacak kişi evli ise eşinden yazılı olarak eş rızası alınması gerekiyor.
 • Sanayi ve Ticaret odasına kayıtlı olan esnaflarımız.
 • Bağ-Kur üyesi olan vatandaşlar.
 • Kamu kurumunda çalışan memurlar veya işçi vatandaşlar.
 • Kira gelirini belgeleyen vatandaşlar.
 • Banka çalışanları ve yüksek tahsil sahibi olan ve serbest çalışan(Avukat, doktor, mimar, mühendis vs.) kişiler de kefil olabilir.
 • Şunu da belirtmekte fayda var icra durumuna düşen kişiler için ayrı bir araştırma yaptık. İcralık Olana Kredi Veren Bankalar yazımızda kredi alabilme ihtimalinizi yükseltmenin yollarını anlattık.

Sicili Bozuk Olana İpotekli Kredi Veriliyor Mu? (Evet)

sicili bozuk olanlara ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2018 ve 2019

sicili bozuk olanlara ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar

İpotek gösteren sicili bozuk kişiler kredi alabilirler. Bankada ki ihtiyaç kredisi başvuruda bulunan vatandaşın evvela ev, tarla, taşıt, arsa, hisse gibi mal varlığını bankaya ipotek göstermesi gerekiyor. Bu sayede kredi alabilmesi mümkün hale geliyor. Göstereceğiniz ipotek ile alabileceğiniz kredi tutarı rehin karşılığı gösterilen mal varlığının ortalama %70-%80’i kadar olabilmektedir. Banka tarafından görevlendirilen eksper uzmanı; gösterdiğiniz ipoteğin değeri, almak istediğiniz kredi tutarının değerinde olup olmadığını belgeler. Bankaya rehin göstererek aldığınız ihtiyaç veya taşıt kredisinin taksitlerini ödememe durumunda avukatlık ve sonrasında hacizlik olursunuz. Bu yüzden gelirinizin garantisini kendinize vererek bu kredi seçeneği kullanmanızı öneriyoruz. Hangi bankalar ipotekli kredi veriyor diyorsanız, İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar bölümünüzü okuyarak bankaların faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. Sicili bozuk olana kişiye kredi çözümlerin de sırada bir banka var.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar (YENİ 2018 Kampanyası)

Aktif bank sicili bozuk olana kredi veren bir bankadır. Bankanın resmi internet sitesi üzerinden de duyurduğu gibi kredi notunuzu önemsemeden kredi imkanı sunmaktadır. Sicili bozuk olana emekli, memur, esnaf ve özel sektör çalışanlarına internet başvurusu ile 30.000 TL’ye yakın kredi fırsatı sunuyor. Üstelik bu krediler 3 farklı alanda verilmektedir. Banka kredi notunuzun düşüklüğüne göre faiz oranı uyguluyor. Çok düşük kredi notuna sahipseniz %2.59 faiz oranından kredi çıkılır.

Sicili bozuk olanlara kredi veren Aktifbank kredisi 2019

Sicilim bozuk kredi almak istiyorum, nasıl kredi çekebilirim?

Sicili Bozulmuş Kişiye Aktifbank N Kolay Krediler:

 • Aktif Bank bireysel ihtiyaç kredisi
 • Aktif Bank emekli kredisi
 • Aktif Bank taşıt kredisi
 • Son olarak Aktif Bank alışveriş kredisi

Sicili bozuk olan kişi bu kredilerden faydalanabilir. Lakin yeni evlenen, evinin eşyasını değiştirmek isteyen vatandaşlarımız eşya almak için taksitli alışveriş kredisine başvuruda bulunabilirler. Bankaya gitmeden anlaşmalı iş yerlerine giderek SMS atmanız yeterlidir. Kredi başvurusu ve diğer detaylar için Aktif Bank İhtiyaç Kredisi yazımızı okuyunuz. Sicili bozuk olan kişiye kredi veren bankalar 2018 ve 2019 kampanyaları bu başlık altında devamlı güncellenecektir.

Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Sistemlerinden Kredi Alabilir Miyim?

Bu sistemler üzerinden kredi almanız için gerçekten firma olarak hizmet veren yerleri tercih etmelisiniz. Aksi halde dolandırıcı vatandaşların eline düşebilirsiniz. Bu sistemler üzerinden kredi alabilmeniz için çeşitli şartlar ve evraklar temin etmenizi isterler. Dosya masrafları için ön ödeme isteyen kişilere kesinlikle itibar etmemenizi öneriyoruz. Detaylar için Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin başlığımıza geçiniz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı ve Diğer Çözüm Yolları

Sicili bozuk olan kişiye kredi kartı veren bankalar var mı? Aslında var. Bankanıza ait vadesiz hesabınıza almak istediğiniz kredi kartının limiti kadarında teminat babında bir miktar para yatırmanız karşılığında kredi kartı alabilirsiniz. Sonuçta kredi kartı almak ihtiyaç kredisi almak kadar güç durmamaktadır. Banka hesabınızı aktif olarak kullanırsanız. Banka kartınızla alışverişlerinizi yapıp banka hesabınıza aylık para yatırmanız banka gözünde güven işareti olabilir. Bu sayede kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kredi Sicil Affı haberimizde 2018 ve 2019 yılı için başvuru şartlarını yazdık. Resmi gazete de yayımlanan haberin detaylarına ulaşabilirsiniz.


Bir diğer kredi kartı alma yöntemi ise öğrenci üzerine alınan kredi kartıdır. Öğrenciler kredi kartı başvuru yaptıkları zaman gelir belgesi sunmazlar. Bankalar öğrencilere 1.000 TL civarında kredi kartı imkanı sunmaktadır. Etrafınızda öğrenci olan bir yakınınız üzerine kredi kartı alabilirsiniz. Bunu yapmak için öğrenci kimliğini ibraz etmesi yeterlidir. Hakeza bankalara ait kredi kartı görevlileri üniversiteler de kredi kartı vermek için çabalamaktadır. Bu yüzden öğrenci üzerine kredi kartı almanız gayet normal ve kolaydır. Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar bölümümüzde hangi bankaların kredi kartı verdiğini ve SMS başvurularını yayınladık. Okuyabilirsiniz. Sicili bozuk olana kredi veren bankalar haberimizde kredi alma yolların 5 KESİN ÇÖZÜM YOLU başlığı altında derledik. Bozuk sicile kredi almak için bankalarla olan alışverişlerinizi asla geciktirmeyiniz. Kara listeye girmiş, kırmızı kalem yemiş ve yasal takipte olan kişilerin kredi almaları biraz zor olmaktadır. Fakat sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır gibi hizmetler verdiğini vaat edenlere inanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Son olarak “Finansbank kara listedekilere kredi veriyoruz” kampanyasının artık olmadığını da bildirmek istiyoruz.
2019 yılı itibariyle gerçekleşen güncellemeler:
Seçim öncesi vatandaşlara müjde üzerine müjde geliyor. 2019 yılı ile birlikte ilk olarak Ziraat Bankası bünyesinde kredi kartlarına birleştiren ihtiyaç kredisi ile kredi kartı borçlarını ödemekte zorlananlar için güzel bir haber verildi. Hangi bankadan kredi kartı kullanıyor olursanız olun, Ziraat Bankası kredi kartınızı sizin adına ödüyor ve 24 aydan 60 aya kadar peyder pey ödeme yapıyorsunuz. Üstelik 1,1 ve 1,20 gibi düşük faiz imkanıyla. Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için sitemizdeki birleştiren ihtiyaç kredisi yazısını incelemenizi öneririz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2018 (Kötü Sicile, Kara Listeye) Konusuna 4 Yorum Yapıldı

 1. bülent toper dedi ki:

  yeni icralık oldum nasıl kırdı alabilirim 35000

  1. Finans Uzman dedi ki:

   Yazımız içerisinde bahsettiğimiz yollardan başka bir yok bulunmamakta sanırım. Bülent Bey.

 2. ömer dedi ki:

  Merhabalar esnafım puanım çok düştü esnaf sanaatkarlar odası ipoteksiz kredi verirmi bana ?

 3. Recep dedi ki:

  Benim sicilim bozuk kara listedeyim.emekli maasimi pttye tasidim.kredi cektim aracilar sayesinde %25 komisyon verdim.hukumetimizin bizi dusurdugu durum bu maalesef…

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2018 (Kötü Sicile, Kara Listeye) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git