Senetle Kredi Veren Bankalar 2018 (2 BANKA ve Para Bulma Tavsiyelerimiz)

Senetle kredi veren bankalar listesi
Güncelleme:17.10.2018 | Yazar:

Senetle kredi veren bankaların varlığından belki de birçok kişinin bilgisi bulunmamaktadır. Bu yazımızda sizlere sunacağımız bilgiler ışığında senet karşılığında nasıl kredi kullanabileceğiniz ile ilgili tüm detayları elde etmiş olacaksınız. Ve yine önemle belirtelim ki konu içerisinde alternatif kredi bulma yollarına da değineceğiz. Özellikle tüzel kişi işletmeler ödeme sıkıntısı yaşadıkları dönemlerde tek çareyi bankalarda bulmaktadır. Kredi belirli bir limite kadar olduğu için direk olarak kredi kullandırılması işleminde sınırlamalar bulunmaktadır. Bu sınırlandırmaları aşamayan ve halen daha ödemekle yükümlü oldukları borçları dolayısı ile kredi kullanmak isteyenlere senetle kredinin yolu açılmaktadır. Senetle Para Veren Kuyumcular yazımızda da resmi olmayan senetle para bulma yollarından bahsetmiştik.

Çek ve Senet Karşılığı Nasıl Kredi Kullanılır?

Senetle kredi veren bankalar kobi bankacılığı kapsamında ticari işletmelere kredi sağlamaktadır. Vadesi gelmemiş olan alacakların paraya karşılığının alınmasına imkân tanıyan bu sistemle ticari işletmeler rahat bir nefes alabilmektedirler. Kobi bankacılığında aşağıda sizler için bir liste halinde sunduğumuz bankalar ticari ilişkileri sebebi ile doğan vadesi gelmemiş alacaklarını kambiyo senetlerini bozarak işletmelerin nakit ihtiyacını karşılamaktadırlar. Şimdi sırası ile senetle kredi veren bankaları inceleyebiliriz.

 • Ziraat Bankası,
 • Akbank,
 • Vakıfbank,
 • Yapı kredi Bankası
 • Denizbank,
 • Qnb Finansbank,
 • İş Bankası,
 • Halk Bankası,
 • ING Bank,
 • Odebank

Tüzel ve gerçek kişi işletmeler henüz vadesi dolmamış olan senetli alacaklarını yukarıda bahsi geçen bankalara bozdurmak sureti ile cari hesap kredisi olarak kullanabilmektedirler. Gelir belgesiz kredi veren bankalar ile belge sunmadan kredi alabilmeniz mümkün. Senet karşılığında kolayca kredi alabileceğiniz 2 banka bulunmaktadır.

Senetle Kredi Veren Bankalar > AKBANK

Senetle Kredi Veren Bankalar Akbank 2018, senetle kredi almak

Senetle Kredi Veren Bankalar 2018 Akbank

Senetle kredi veren bankalar içerisinde bulunan Akbank ile bu imkândan yararlanmak istediğiniz zaman hangi yolları izlemeniz gerektiği ile ilgili bir takım bilgileri sizlerle paylaşmayı uygun bulmaktayız. E posta yardımı ile Akbank’a elinizde olan vadesi gelmemiş senedinizi göndermeniz ile birlikte süreç başlamış olacaktır. Vadesi 6 aya kadar olan senetler elinizde mevcut ise bu senetleri göndermeniz halinde banka gerekli yardımı gerçekleştirecektir. Senet vade gününden bir gün öncesinde senetlerin asılları bankaya ibraz etmeniz gerekmektedir. Senet tahsil edilmiş olduğunda ise hesap numaralarınıza senet bedelini almanız mümkün olmaktadır. Kredi notunuzun düşüklüğü yüzünden kredi alamama gibi bir durumdaysanız Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar haberimizi okuyup başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Son zamanlarda kredi gündemine düşen komisyonlu kredi konusunda da bilgilendirici ve tavsiye verici bir rehber yazı oluşturduk. Detaylara ulaşmak için Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin sistemi isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Ziraat Bankası Senetle Kredi Nasıl Kullanılır?

Ziraat Bankası Senetle Kredi 2018, 2019 ve 2020 senetle kredi veren yerler

Ziraat Bankası Senetle Kredi 2018/2019

Senetle kredi veren bankalar müşterilerini kazanma yarışı içerisinde bu imkânı sunarak müşteri portföylerini genişletme hususunda azami özen göstermektedirler. Ziraat Bankası uygulamaları arasında yer alan senet karşılığı avans kredi sistemi ile işletmelerinizin nakit ihtiyaçlarını kolaylıkla ve uygun geri ödeme koşulları ile karşılamanız mümkün olmaktadır. Diğer bankalarda olduğu gibi vadesi gelmemiş olan senetlerinizi bankaya ibraz etmeniz durumunda borçlu cari hesap kredisi kullanmanız mümkün olmaktadır. Ziraat Bankası ayrıca bir de spot kredi şeklinde senet karşılığında kredi kullandırabilmektedir.

Senetle kredi veren bankaların koşullarını çok iyi bir şekilde araştırdıktan sonra menfaatlerinize en yakın olan seçenekleri değerlendirmek tamamıyla sizlerin tercihine kalmış bir durumdur. Siz de bu imkândan yararlanarak işletmenizin alacaklarını rahatlıkla tahsil etmek isterseniz ilgili bankaların şubelerine başvuru yapabilir, bu banka şubelerinden çok daha detaylı bilgileri edinebilirsiniz. Devlet memurlarımız için verilen kredilere ulaşmak için memurlara düşük faizli kredi haberimize bakabilirsiniz.

Senetle Kredi Veren Bankalar 2018 (2 BANKA ve Para Bulma Tavsiyelerimiz) Konusuna 1 Yorum Yapıldı

 1. BahR dedi ki:

  7000 ytl kredi ihtiyaç ve kredi notu düşük se etle para nasıl alabiliriz

Senetle Kredi Veren Bankalar 2018 (2 BANKA ve Para Bulma Tavsiyelerimiz) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git