Şehit Aileleri ve Gazilere Özel Krediler

Güncelleme:19.01.2019 | Yazar:

Şehit Aileleri ve Gazilere Özel Krediler

Hiçbir şekilde haklarını ödeyemeyeceğimiz şehit ve gazilerimize sonsuz minnet duygularımızı belirterek yazımıza başlıyoruz. Gazi ve şehit ailelerine devlet kurumları ve çeşitli bankalar yapmış olduğu faizsiz veya düşük faiz oranları ile yardımcı olmaktadır. Bu yazımızda şehit aileleri ve gazilerimize bu krediler hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Faizsiz Konut Kredisi

İlk olarak Toplu Konut İdaresi (TOKİ) şehit aileleri ve gazilere faizsiz konut kredisi vermektedir. Bu kapsamda istenilen belgeler aşağıdadır.

  1. Kredi için talep dilekçesi
  2. Sosyal Güvenlik Kurumu hak sahipliği belgesi
  3. Kimlik fotokopisi
  4. Alınacak konuta ilişkin belgeler

Bu husustaki yönetmelikler hakkında https://sehityakinlari.aile.gov.tr/faizsiz-konut-kredisi adresinden bilgi alabilirsiniz.

Halkbank Vefa Kredisi

Türkiye’nin en kaliteli devlet bankalarından biri olan Halkbank şehit yakınları ve gaziler için “Vefa Kredisi” adıyla özel ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Şehit yakınları ve gazilere 50.000 TL’ye kadar 36 ay taksitle masrafsız vefa kredisi vermektedir. Krediyi şehadet belgesi sahibi şehit yakınları yararlanabilmektedir. Peki bu belgeye kimler sahip olabilir? Şehidin annesi, babası, eşi ve çocukları bahse konu belgeyi bankaya ileterek kredi başvurusunda bulunabilirler. Gaziler için ise malul gazi belgesi yeterlidir. Bu kapsamda 10.000 TL’lik örnek kredi bilgileri aşağıdadır. Sizde en yakın Halkbank şubelerine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için 0850 222 0400 numaralı Halkbank çağrı merkezini arayabilirsiniz. Ayrıca kampanya koşullarının değişebileceğini belirtmek isteriz. Bu kapsamda https://www.halkbank.com.tr/4562-vefa_ihtiyac adresinden de bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Şehit Yakınları Ve Gazi Kredisi

1888 yılından beri faaliyet gösteren ülkemizin en köklü kamu bankası olan Ziraat Bankası her alanda vatandaşlarımıza yardımcı olmaktadır. Bu kapsamda çeşitli zamanlarda şehit yakınları ve gazilerimiz için krediler sunmaktadır. Şu anda aktif olarak TOKİ iş birliği ile faizsiz konut kredisi vermektedir. Şehit yakınlarımız şehadet belgesi ile kendilerine en yakın Ziraat Bankasına giderek işlemlerini başlatabilirler. Gazilerimiz ise malul belgeleri ile başvuru yapabilmektedir. Peki evi nereden alabiliriz? Bu konuda endişeniz olmasın istediğiniz il ve ilçeden evi alabilirsiniz. Alacağınız kredinin geri ödemesi ise aldığınız şehit aylığı veya gazi aylığından belli bir miktarda her ay kesilerek yapılmaktadır. Ziraat Bankası çağrı merkezine  0850 220 00 00 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Diğer bankalarında şehit aileleri ve yakınları için yapacakları kredi kampanyalarını sizlere iletmeye devam edeceğiz.

Şehit Aileleri ve Gazilere Özel Krediler İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Şehit Aileleri ve Gazilere Özel Krediler Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Sayfa başına git