Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018 (Faiz Oranı, Başvuru Şartları, Gerekli Belgeler)

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018 (Faiz Oranları, Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler)
Güncelleme:16.10.2018 | Yazar:

Bu yazımızda sizlerle özel olarak hazırladığımız öğrenciye kredi veren bankalar 2018 listemizi paylaşacağız. Bankaların faiz oranlarını ve başvuru şartlarını detaylıca okumanızı tavsiye etmekteyiz. Zira her bankanın faiz oranı, gerekli belgeleri ve vade süreleri değişiktir. Yazımızın sonunda bütün bankaları karşılaştıracağınız hesapla tablosu da verilmiştir. Son zamanlarda üniversite öğrencilerinin gerek okulları için, gerekse şahsi ihtiyaçlarını karşılamaları için artan nakit problemleri sonucunda kredi kullanımı akıllara gelen ilk yöntem olmuştur. Normal koşullarda hemen hiçbir banka geliri olmayan bir kişiye, özellikle de öğrencilere kredi vermek istemez. Ancak gelir belgesiz kredi veren bankalar başta olmak üzere, günümüzde de öğrencilere belirli şartlar çerçevesinde kredi imkanı sunulabilmektedir. Ayrıca avantajlı 4 kredi kartını yayınladığımız Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızı okuyabilir ve SMS ile başvuru yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra öğrenciler gelir belgesine sahip olan velileri aracılığıyla da eğitim kredilerinden faydalanabilmektedir. Şimdi bankaları listeleyerek konumuza devam edelim…

1) QNB Finansbank Öğrenciye Kredisi Güncel

QNB Finansbank öğrenciye kredi veren bankalar arasında listemizin başında yer alıyor. Bankanın uyguladığı faiz oranı %1,75‘tir. Öğrenciler Finansbank üzerinden iki farklı seçenekle kredi alabilmektedirler. Bunlardan ilki, kredi alacak olan öğrencinin herhangi bir geliri bulunmadığı durumlarda velilerinin üzerine alabilecekleri kredilerdir. Ancak istisnai olarak part – time veya farklı bir şekilde herhangi bir işte çalışan öğrenciler, 18 yaşını doldurmuşlarsa kendi üzerlerine de kredi alabilmektedir.

Alınabilecek en düşük kredi tutarıysa 2.000 TL ile sınırlandırılmıştır. QNB Finansbank üzerinden alınan bu krediler, tamamen dosya masrafsız olarak gerçekleşmektedir. Ayrıca maksimum 3 ay kadar taksit erteleme seçeneğinin bulunmasına ek olarak, ödeme vadesi 12 – 60 ay arasında değişebilmektedir.

2) Garanti Bankası Öğrenciye Hızlı Kredi 

Eğitime destek vermek amacıyla Garanti Bankası da öğrencilere kredi imkanı sunmaktadır. Türkiye geneli herhangi bir üniversitede okuyan öğrenciler minimum 3, maksimum 36 ay vade ile eğitim kredisinden yararlanabilirler. Çekilen krediler ile dilerseniz okul taksitlerinizi ödeyebilir, dilerseniz de şahsi eğitim ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Üstelik çekilecek olan kredinin miktarına bağlı olarak değişen ve aylık %1,58’den başlayan faiz oranlarıyla kolaylıkla geri ödeme yapabilirsiniz.

 • 12 BİN TL altı krediler için %1,78
 • 12 BİN – 15 BİN TL arası krediler için %1,68
 • 15 BİN – 25 BİN TL arası krediler için %1,58 faiz oranı uygulanıyor.

Garanti Bankası Eğitim Kredisine başvuruda bulunmak için, size en yakın Garanti şubesini ziyaret edebilir ve gerekli işlemleri tamamlayarak başvuru durumunuzu takip edebilirsiniz.

3) Yapı Kredi Bankası Öğrenciye Kredi

Öğrenciye kredi veren bankalar listemize Yapı Kredi Bankası ile devam ediyoruz. Yine eğitim kredisi adı altında Yapı Kredi, öğrencilere ve öğrenci velilerine kredi olanağı tanımaktadır. Yurt içinde ya da yurt dışında eğitim almanız halinde 50.000 TL’ye varan eğitim kredisi alabilmeniz mümkün. Veliler üzerinden yapılacak olan başvurular için gerekli belgelerse, bir adet resmi gelir belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisinden ibarettir.

Yapı Kredi Bankası Eğitim Kredisine dilerseniz size en yakın şubeye uğrayarak, dilerseniz de Yapı Kredi resmi internet sitesindeki “Kredi Şimdi” sistemini kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz.

4) Türkiye İş Bankası Eğitim Kredisi

İş Bankası Öğrenciye Kredi ile öğrencilerin eğitim giderlerini karşılamak adına İş Bankası tarafından velilere sunulan bir diğer kredi çeşididir. Faiz oranı %3.30‘dur. Fazlasıyla uygun aylık faiz oranlarıyla bütçenizi sarsmayacak bir kredi fırsatıdır. İş Bankası Eğitim Kredisine başvuruda bulunmak için dört adet belge gerekmektedir:

 • Kişiye ait nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı&fotokopisi,
 • Kişiye ait gelir durumunu gösterir nitelikteki resmi belge,
 • Öğrencinin okul masraflarını gösterir nitelikteki belge ya da belgeler (fatura gibi),
 • Başvuru Formu.

Eğitim kredisi başvurusu için size en yakın İş Bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz.

5) Ziraat Bankası – Öğrenciye Kredi

Veliler tarafından öğrencilerin nakit ihtiyaçlarını ve okul masraflarını karşılamak üzere Ziraat Bankası, eğitim kredisi vermektedir. Tam 36 aya kadar vade fırsatlarıyla Ziraat Bankası Eğitim Kredisini alabilir, okul masraflarını böylelikle rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz. Eğitim kredisinin özellikleri ise şöyle;

 • Kredi, öğrencinin düzenli ve sürekli bir gelire sahip olması durumunda direkt olarak öğrenciye ödenebilecektir. Aksi takdirde veli tarafından kredi teslim alınacaktır.
 • Ödeme için taksitle 36 aya varan vade avantajı
 • Kredi vadesinin sürerliliği boyunca hayat sigortası yapılması

Ziraat Öğrenci Kredisi Başvu İçin Gerekli Belgeler:

 • Başvuru formu
 • Krediyi alacak olan kişiye ait nüfus cüzdanı/sürücü belgesi/pasaport
 • Eğitim masraflarını gösteren resmi belge
 • Krediyi alacak olan kişinin gelir belgesi ve şube tarafından ekstra istenme ihtimali olan belgelerdir.
 • Ayrıca başvurular sadece şube üzerinden yapılabilmektedir.

6) Denizbank – Eğitim Kredisi

Denizbank’ın öğrenci eğitimine destek olacak nitelikteki eğitim kredisi, maksimum 60 aya kadar varan vade fırsatlarıyla kişilere sunuluyor. Buna ek olarak Denizbank, çok uygun aylık faiz oranlarıyla kişilere ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Kredi üst limiti ise 60.000 TL olarak sınırlandırılmıştır.

 • 3 – 12 ay vadeler arası için %2,91
 • 12 – 36 ay vadeler arası için %3,01
Denizbank öğrenciye ihtiyaç kredisi veren banka 2018/2019

Denizbank öğrenciye ihtiyaç kredisi veren banka 2018/2019

Öğrenci Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler 2018/2019:

 • Öğrenciye ait kabul belgesi
 • Krediyi alacak kişinin nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Krediyi alacak kişinin yerleşim belgesi ya da bir önceki aya ait fatura numunesi
 • Kurumlar tarafından sunulan resmi gelir belgesi

Eğer okul masraflarını ödemekte finansal olarak sorun yaşıyorsanız, oldukça uzun vadeli Denizbank Eğitim Kredisini tercih edebilirsiniz. Öğrenciye kredi veren bankalar için 2018/2019 kampanyaları sürekli olarak güncel tutulacaktır.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018 (Faiz Oranı, Başvuru Şartları, Gerekli Belgeler) Konusuna 1 Yorum Yapıldı

 1. Finans Uzman dedi ki:

  Öğrenci kredisi yazımız 2019 yılı için güncellenmiş ve banka faizleri değişiklik göstermiştir. Sormak istediklerinizi bizlere buradan iletebilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2018 (Faiz Oranı, Başvuru Şartları, Gerekli Belgeler) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git