Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar 2018 (Cepten SMS ile Başvuru)

Öğrenci kredi kartı veren bankalar 2018
Güncelleme:16.01.2019 | Yazar:

Öğrenci kredi kartı veren bankalar listemizi ülkemizde 18 yaş üstü olan üniversite öğrencileri için detaylıca araştırarak hazırladık. Yazımızda hangi bankaların ne gibi avantajlarla öğrencilere kredi kartı imkanı sunduğu, öğrencilerin kullanabileceği en iyi kredi kartlarını hangi bankalardan alabileceği gibi önemli hususlara dikkat çektik.

Bankalar arasında SMS ile anında başvuru ile netice alabileceğiniz kartların yanında faizsiz nakit avans çekeceğiniz kredi kartları da bulunmaktadır. Temassız ödeme özelliği sunulan karlar da bulunmaktadır. Dilerseniz şimdi belirlediğimiz 4 avantajlı kredi kartını tanıyalım. Öğrenciye Kredi Veren Bankalar yazımızdan da part time çalışan veya eğitim giderlerini karşılamak isteyen öğrencilere kredi veren bankalara ulaşabilirsiniz.

1) İş’te Üniversiteli Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu (İş Bankası)

İş bankası işte üniversiteli kredi kartı

İş bankası işte üniversiteli kredi kartı

Günümüzde üniversite öğrencilerinin çok büyük bir kısmının kullandığı İş’te Üniversiteli öğrenci kredi kartı ile öğrenciler ilk yıl herhangi bir kart ücretine tabi tutulmamaktadır. Bu kartın kullanıcılarına sunduğu en önemli avantajlar şu şekildedir;

 • Maximum’un sunduğu birbirinden özel kampanyalardan yararlanabilme,
 • Yapılan harcamalar sonucu MaxiPuan kazanabilme ve bu puanları anlaşmalı mağazalarda nakit para yerine kullanabilme,
 • Tamamen opsiyonel olarak temassız özellikli kart fırsatından faydalanabilme.

İş’te Üniversiteli karta sahip olabilmek için ihtiyacınız olan sadece öğrenci kimlik belgeniz ve nüfus cüzdanınız… Dilerseniz size en yakın İş Bankası şubesinden, dilerseniz İşCep ya da Maximum Mobil uygulamalarından, dilerseniz de SMS ile bu karta kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

SMS başvurusu için ÜNİK boşluk TC kimlik numaranızı yazdıktan sonra 4402’ye kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir. Ayrıca İş’te Üniversiteli kartın öğrencilere sunduğu özel ve güncel kampanyaları öğrenebilmek için İş Bankası resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 • İş’te Üniversiteli Kredi Kartı Yıllık Ücreti: 22 TL (İlk yıl ücretsiz)
 • İş’te Üniversiteli Temassız Kart Ücreti: 27 TL

2) Bankkart Genç Kredi Kartı Özellikleri ve Başvru

Ziraat Bankası Genç Bank Kart

Ziraat Bankası Genç Bank Kart

Ziraat Bankası da öğrenci kredi kartı veren bankalar listemizin içerisinde Bankkart Genç ile yer alıyor. Bu kartı diğer öğrenci kredi kartlarından farklı kılan özellik, hem banka hem de kredi kartı şeklinde kullanılabiliyor olmasıdır. Bankkart Genç, KYK (Kredi Yurtlar Kurumu) üzerinden burs ya da öğrenim alan öğrencilere özel olarak tasarlanmıştır ve tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Özellik ve avantajlarıysa şöyle;

 • Türkiye’deki tüm Ziraat Bankası ATM’lerinden anında nakit para çekebilme,
 • Hem kredi hem de banka kartı özelliğini kullanarak internetten güvenli bir şekilde alışveriş yapabilme,
 • EFT/Havale veya para çekme/yatırma gibi tüm hesap hareketlerini İnternet Şubesi üzerinden rahatlıkla kontrol edebilme,
 • Anlaşmalı marketlerde taksitle alışveriş yapabilme ve harcamalar sonucunda puan kazanma özelliğini kullanarak anlaşmalı iş yerlerinde bu puanları değerlendirebilme,
 • Kredi kartı işlevinin aktif olması durumunda 90 TL’ye kadar yapılan alışverişlerde temassız kredi kartı özelliğini kullanabilme.

Bankkart Genç başvurusunda bulunmak için GENC BANKKART yazıp 4747’ye mesaj gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra size en yakın Ziraat Bankası şubesinden, çağrı merkezinden ya da internet şubesinden rahatlıkla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

3) ÜniversiTEB Öğrenci Kredi Kartı (TEB)

Öğrenci kredi kartı veren bankalar 2018, öğrenciye en avantajlı kartlar, faizsiz nakit avanslı kartlar

Öğrenciye TEB Kredi Kartı

Öğrenciye kredi kartı veren bankalardan birisi de TEB’dir. Geçtiğimiz yıllarda geliştirilen bu kart öğrencileri eşsiz fırsatlarla buluşturuyor. ÜniversiTEB karta hali hazırda üniversitelerde lisans ya da yüksek lisans öğrencisi olanlar başvuru yapabilmektedir. Kefilsiz olarak yapılan başvurularda sizden nüfus cüzdanı fotokopiniz ve öğrenci kimlik belgeniz istenecektir. Şimdi ÜniversiTEB kartın öğrencilere sunmuş olduğu avantajlara göz atalım…

 • ÜniversiTEB kartla yapılan totalde 50 TL ve üzeri alışverişlerde hafta sonu sinema ve tiyatro için %50 indirim fırsatı,
 • Herhangi bir hesap işletim ücretinin ödenmemesi,
 • Havale ücretinin ödenmemesi,
 • ÜniversiTEB Bonus Kart sayesinde taksitle alışveriş olanakları.

Tüm bunların haricinde ÜniversiTEB karta başvuru yapmak için üç farklı seçeneğiniz mevcuttur. İsterseniz herhangi bir TEB şubesinden, isterseniz 0850 200 06 66 çağrı merkezini tuşlayarak, isterseniz de TEB resmi internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

4) Axess exi26 Öğrenci Kredi Kartı (Akbank)

Akbank öğrenci kredi kartı 2018

Akbank öğrenci kredi kartı 2018

Öğrenci kredi kartı veren bankalar listemize Axess exi26 kart ile devam ediyoruz. Bu kart Akbank tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Öğrencilere SMS ile nakit para alabilme imkanı sunar ve diğer kartlara nazaran daha toleranslı faiz oranlarıyla geri ödeme olanağı tanır. Axess exi26 kredi kartının güncel olarak sunmuş olduğu fırsat ve avantajlar şu şekilde;

 • Axess üyesi mağazalardan yapılan alışverişlerde chip para kazanabilme,
 • Kazanılan chip paralarla anlaşmalı iş yerlerinden rahatlıkla ücretsiz alış veriş yapabilme,
 • Havaalanı shuttle hizmetini kullanarak belirli illerde havalimanları arası transfer olanaklarından yararlanabilme,
 • Üzerinize olan faturalara otomatik olarak ödeme talimatı verebilme,

Axess exi26 Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu İçin;

 1. Axess exi26 karta sahip olabilmek için öğrenci belgeniz ve nüfuz cüzdanınız ile birlikte en yakın Akbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.
 2. Ayrıca SMS ile para alma özelliğini kullanabilmek için PARA boşluk kartınızın son 6 rakamını yazarak 5990’a kısa mesaj göndermeniz gerekir. Bu işlemin ardından 500 TL aynı gün içerisinde hesabınıza tanımlanacaktır.
 3. Axess exi26 Kart Ücreti: Bu kartı ilk iki yıl ücretsiz hesap işletim avantajlarıyla kullanabilirsiniz. Sonrasında ise yıllık hesap işletim ücreti 20 TL tutarındadır.

5) Bonus Genç Öğrenci Kredi Kartı

Garanti Banka’sının öğrenciler için sunduğu bonus genç öğrenci kredi kartı bir çok avantaja sahip. Bonus genç kafası, yaşıyoruz hayatı sloganından da anlaşılacağı üzere bol bol sosyalleşme imkanı sunan, etkinliklerde sizlere büyük fırsatlar yaratan bir kredi kartından bahsediyoruz. Bonus genç kredi kartının özellikleri şu şekilde;

 • 18 – 25 yaş arasında olan tüm öğrenciler kredi kartını kullanabilir.
 • Bedava alışveriş ve taksit konusunda imkanları zorlayan bir karttır.
 • Restoran ve kafelerde 35 TL’ye kadar bedava bonus, iTunes ve Steam’de 15 TL ücretsiz bakiye,
 • Peşin alışverişleri komisyonsuz şekilde sonradan taksitlendirme fırsatı,
 • Kazanılan her 1 bonusun 1 TL’ye eşit olması,
 • Dilediğiniz zaman ekstre atlatma özelliği,
 • Acil para ihtiyacı durumunda taksitli nakit seçeneği,
 • Bir çok online mağazada bonus imkanı,

Garanti Bankası her ne kadar masraflar açısından pahalı bir banka olsa da öğrenci kredi kartı ile büyük fırsatlar yarattığını söylemeden geçemeyeceğiz.

Bonus Genç Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu İçin;

 1. Öğrenci belgeniz ve T.C nüfus cüzdanınız ile en yakın Garanti Bankası şubesini ziyaret etmeniz ya da Bonus Genç Öğrenci Kredi Kartı başvurusu sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor.
 2. Online başvuru için telefon numarası ve T.C. kimlik numaranızı girdikten sonra kredi puanınızda sorun yoksa sisteme öğrenci kimliğinizi ekleyerek 7-12 iş günü içerisinde kredi kartına sahip olabiliyorsunuz.
 3. Kredi kartı elinize ulaştıktan sonra şifrenizi oluşturarak kolayca kullanabilirsiniz.

Detaylı açıklamalarla hazırlayıp sizlere sunduğumuz öğrenciye kredi kartı veren bankalar listemizi burada sonlandırıyoruz. Tüm bunlara ek olarak, saydığımız kredi kartlarını bankaların resmi internet siteleri üzerinden de araştırarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Kredi kartları 2019 yılı için başvuru güncelliğini koruyacaktır.

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar 2018 (Cepten SMS ile Başvuru) Konusuna 1 Yorum Yapıldı

 1. Polat Doruk dedi ki:

  Keşke bende öğrenci olup bu avantajlardan yararlanabilsem.

Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar 2018 (Cepten SMS ile Başvuru) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git