Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım Diyorsanız Doğru Adrestesiniz

Güncelleme:07.11.2018 | Yazar:

Acil Kredi İhtiyacınız Var Fakat Hiç Bir Banka Kredi Vermiyor Mu?

Geçtiğimiz yıllarda bankacılık sektöründe kullanılan puanlama sistemi tamamen değiştirilerek Findeks kredi notu tabanlı sisteme geçildi. Bu sistem ile birlikte kredi almak bir hayli zorlaştı diyebiliriz. Kredi kartı olanlar ya da daha önce kredi çekmiş olanların bozuk kredi puanını bile düzeltme şansı oldukça kolaydır. Fakat bankalarla geçmişte ilişkisi olup puanı düşük olanlar eğer kredi kartı ya da benzeri araçları kullanmıyor ise puanlarını arttırmakta bir hayli zorlanacaklar. Böyle bir durumda sicili bozuk olanlar için kredi veren bankaları tercih edebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise krediyi sizin adınıza başkalarının çekmesidir. Diğer bir adıyla komisyonlu kredi denilmektedir. Çoğunlukla tercih edilmeyen ve bizlerinde önermediği bir sistemdir. Bankaya yapılan başvuruların olumsuz değerlendirilmesi sonucu maalesef insanlarımız alternatif yöntemler üzerine yoğunlaşıyor. Acil ihtiyaç olması durumunda ise maalesef çok sağlıklı düşünemediğimiz anlar oluyor. Bu yöntemi tercih edenler için en büyük sorun güvenilirliktir. Bu sorunu aşsanız dahi sizin yerinize kendi üzerine kredi çeken kişi sizden yüksek bir komisyon oranı tahsil edecektir. Örneğin 50,000 TL kredi çektiğinizde elinize geçecek miktar maksimum 40,000 TL olacaktır.

Eğer konut kredisi ihtiyacınız varsa bir başka yöntem olan gelir belgesiz kredi veren bankalar sizin için en mantıklı seçenek olacaktır. Konumuzda da detaylı olarak belirttiğimiz gibi gelir belgesi ibraz edemiyorsanız, örneğin serbest meslek yapıp gelirinizi direkt olarak belgeleyemiyorsanız gelir belgesi olmadan kredi veren kurumlara yönelebilirsiniz.

İncelenmesi ve dikkat edilmesi gereken diğer konu ise senetle para veren yerler ya da ilan açarak senet karşılığı para veren kişi ve kurumlar. Senet karşılığı iki veren kurum mevcut. Bunlardan biri Ziraat Bankası, diğeri ise Akbank’tır. Aşağıdaki görselden de göreceğiniz üzere ilgili bankanın avans kredi sistemi üzerinden kredi verdiğini görebilirsiniz.

Bankaların kredi kullandırım kriterleri bulunduğu için bir çok kez acil kredi talebine olumsuz dönüş yapmaktalar. Fakat bazı bankalar var ki anında kredi sistemini getirerek acil kredi taleplerinize cevap verebiliyorlar. Anında kredi kullandıran bankaları aşağıda görebilirsiniz.

  • T.C. Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • Akbank
  • Aktif Bank

Milyonlarca kişi kötü çeşitli sebeplerden dolayı kara listelerde yer alıyor ve bu yüzden kredi ve kredi kartı alamıyorlar. Bu yüzden geçmiş yıllarda piyasaları canlandırabilmek adına çeşitli sicil afları gündeme geldi ve çıkarıldı. 2018 yılı için Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası bir atak yaparak ekonomideki dalgalanmaların önüne geçebilmek adına sicil affı talebinde bulundu. Konu ile ilgili bakan Soylu ise önümüzdeki dönemlerde konunun derinlemesine düşünüleceğini belirtti.

Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım Diyorsanız Doğru Adrestesiniz İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım Diyorsanız Doğru Adrestesiniz Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git