Kredi Başvurusu Neden Reddedilir, Ne Yapmalıyım? (Acil Kredi Lazım)

Kredi Başvurusu Neden Reddedilir, Ne Yapmalıyım? (Acil Kredi Lazım)
Güncelleme:25.08.2018 | Yazar:

Kredi kartı ve kredi başvurusu reddedilen vatandaşlarımız için ne yapmalı? Sorusunun yanıtını yazdık. Tabii yazımız içerisinde sizlere sunacağımız önerilerimizde bulunmaktadır. Bankalara binlerce kişi kredi başvurularında bulunmaktadır. Bu başvuruyu yapan kişilerin bir kısmının kredi başvuruları ne yazık ki iptal edilir. Bazı kişilerin kredi notu sıfır olduğundan dolayı, bazılarının işse kredi notları daha önceki borçlarından dolayı düşük olduğu için kredileri onaylanmaz. Sıfır kredi notuna sahip kişiler ise genellikle daha önceden banka ile hiçbir ilişiği bulunmayan kişilerdir. Bu kişiler ilk olarak kredi kartı ile başlamalıdır.

Reddedilen Kredi Başvuruları Ne Zaman Silinir?

Bankalara sürekli kredi başvurusu yapılamaz. Belli bir kredi başvurusu yaptıktan sonra ne yazık ki başvuruların çok olması nedeniyle ve olumsuz cevaplarında artmasından dolayı, bir dönem boyunca başvuru yapılması engellenir. Üst üste ortalama olarak 3-5 arası kredi başvurusu yapılabilmektedir. Bunların olumsuz sonuçlanması, her başvurunun kayıt altına alınması demek olur. Olumsuz başvurular belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra ise yeni başvuru için bir sonraki dönemi beklemek gerekir. Eski başvurular ise bir ay kadar bir süre içerisinde silinerek, yeni başvurulara zemin hazırlanır. Ancak şunu unutmamak gereklidir ki, alınan her olumsuz başvuru kredi notunun puanını düşürebilir. Kredi notunuzu hala bilmiyorsanız Kredi Notu Öğrenme yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kredi ve Kredi Kartı Neden Onaylanmaz?

Kredilerin ve Kredi kartlarının onaylanmamasının birden fazla nedeni olabilir. Kredi notunun sıfır olduğu durumlarda bile birçok vatandaşa ve Öğrenciye Kredi Kartı verilebilmektedir. Ancak bazı durumlarda kişilerin kredi kartı onaylanmamaktadır. Bu nedenleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

Kredi kartı ve Kredi Alamama Sebepleri Nelerdir?

Kredi kartı ve Kredi Alamama Sebepleri Nelerdir?

  • Kredi notunun oldukça düşük olması veya kişinin maaşına oranla ödemekle yükümlüğü olduğu borçların yüksek olması,
  • Kredi kartı veya kredi borçlarından dolayı kişinin kara listede olması,
  • Kredi veya kredi kartı borçlarının fazla olması,
  • Birden fazla kullandığı kredi kartının bulunması,
  • Maaşına oranla yüksek limitli kredi başvurusu yapması,

Yukarıdaki nedenler genel olarak bir kişinin kredi kartı başvurusunun onaylanmamasını sağlayabilir. Bu gibi durumların içerisinde olan kişilerin genellikle kredi kartı başvuruları onay almaz. Kara listede bulunan kişiler için onay almak çok daha zordur. Borçlardan dolayı kara listeye giren kişiler, ortalama olarak 5 yıl süre ile kredi kartı ve kredi kullanamazlar. Kredi sicili bozuk olan vatandaşlarımızın kredi alabilmesi için bir takım yollar araştırdık. Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar bölümümüzden bu yollara ulaşabilirsiniz.

Bankalardan Kredi Alamıyorum, Acil Kredi Lazım?

Bankalardan kredi alamayan kişilerin, bu yanıtı kısa bir süre içerisinde değiştirme şansları yoktur. Kredi notları sınırdaysa ve bu nedenle başvuruları onay almıyor ise, bir süre bulunan borçlarını düzenli ödemeleri veya kapatmaları, gelecek dönemlerde kredi notlarının düzelmesini ve bunun sonucunda olumlu sonuç almalarını sağlayabilmektedir.

Bankalardan genellikle düşük kredi notu nedeniyle kredi alınamamaktadır. Tabi birde kara listede bulunan kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler uzun yıllar boyunca maalesef hiçbir bankadan kredi kullanamazlar. Düşük kredi notuna sahip olan kişiler ancak, bir süre borçlarını ödeyerek ve düzenli ödemelerini sürdürerek kredi notlarını yükseltmeli ve ardından başvurularını yapmalıdırlar. Kredi notları ortalama olarak her dönem düzenli olarak güncellenir. Her dönem ödenen taksitler, kapatılan kredi kartı veya kredi borçları, kısa zaman içerisinde kredi notuna yansır.

Kredi Başvurusu Neden Reddedilir, Ne Yapmalıyım? (Acil Kredi Lazım) Konusuna 1 Yorum Yapıldı

  1. ayvazoğlu dedi ki:

    Arkadaşlar Şu anda düşük faiz oranında kredi imkanı sunuyoruz.

Kredi Başvurusu Neden Reddedilir, Ne Yapmalıyım? (Acil Kredi Lazım) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git