İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2018 (ve Avukatlık Olanlar)

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2018 (ve Avukatlık Olanlar)
Güncelleme:04.09.2018 | Yazar:

İcralık olanlara kredi veren bankalar da mı var? Yada Avukatlık oldum kredi verilir mi? demeyin. Tüm olumsuzlukları rağmen halen daha vatandaşa kredi imkânı sunulmaktadır. Ödeme güçlüğü sebebi ile bankalara veya finans kuruluşlarına borcundan dolayı icraya verilen kişi sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Avukatlar ile nasıl bir anlaşma yaparsam zararım daha az olur? Diye düşünüyorsanız sizler için sunacağımız önerileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

İcralık ve avukatlık olana kredi konulu bu yazımız sayesinde belki de umudunu tamamen tüketen birçok kişinin umutları yeşerecektir. Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar bir nevi yeniden bir finansman sağlayarak müşterilerinin icradan kurtulmalarına vesile olmaktadırlar.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

İcralık olanlara kredi veren bankalar sayesinde hangi bankalardan kredi çekebileceğinize değineceğiz. Ancak burada unutulmaması gereken husus her zaman için icraya düşünceye kadar geçen 90 gün gibi bir sürenin olmasıdır. Kredi, kredi kartı borçlarınızın taksitlerini ödeme güçlüğüne düştüğünüz aydan itibaren 3 ay geçmesi halinde icranın kapıları sizler için açılacaktır. Banka şubeleri müşterilerini sıklıkla ödeme yapmaları hususunda taciz etmektedirler. Ancak bu 3 aylık süreçte tüm uyarılara rağmen borcunu ödeyemeyenler icra kanalları ile uğraşmak durumunda kalmaktadırlar. Şimdi sırası ile hangi bankaların icralık olana kredi verdiğini görelim;

 • Akbank, (Senetle kredi veren bankalar arasındadır.)
 • İş Bankası,
 • TEB,
 • Garanti Bankası,
 • Yapı Kredi Bankası,
 • Vakıfbank,
 • Aktifbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Halk Bankası,
 • N Kolay Kredi.

İcra Takibine Düştüm Nasıl Kredi Çekebilirim?

İcra takibine düşenler kredi almak için hangi yöntemleri izlemeli? İcra takibinden kurtulma yöntemleri nelerdir? Şimdi sırası ile bu konulara değinelim.

İcra Takibine Düştüm Nasıl Kredi Çekebilirim? İcralık olanlara kredi veren bankalar var 2018, 2019 ve 2020

İcralık Oldum Nasıl Kredi Çekebilirim?

İlk tavsiyemiz üzerinize kayıtlı bir gayrimenkulün olmasıdır. Zira bu şekilde kredi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Yapmanız gereken taşınmazlarınızı bankaya ipotek olarak göstermek ve bu şekilde kredi başvurusunda bulunmak. Taşınmaz mallarınız; Ev, arazi, iş yeri vs olabilir. Hemen hemen bir çok banka bu şekilde ihtiyaç kredisi vermektedir. İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar yazımıza bakarak bankaların faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Eğer kullanmak istediğiniz kredi limiti az ise kredi kartı yolunu deneyebilirsiniz. Unutmayın ki öğrenciler gelir belgesi temin edemezler. Bu yüzden de bankalar onlara gelir belgesiz kredi ve kredi kartı vermektedirler. Yapmanız gereken üniversite okuyan bir öğrenci üzerine kredi kartı başvurusunda bulunmak. Örneğin yapı kredi bankası öğrenciler için 1.000 TL limitli kredi kartı vermektedir. Öğrenci kredi kartı veren bankalar yazımızdan bu bankalara ulaşabilir başvurunuzu SMS ile yapabilirsiniz.

İcra takibine düşme süreciniz hakkında sizleri aydınlatmıştık. Bu süre sonunda tarafınıza gelen icra takibi evrağına istinaden ilk yapmanız gereken işlem kredi kullandığınız banka şubesini ziyaret etmektir. Diyeceksiniz ki! “Ben zaten üç aydır kaçıyorum, şimdi nasıl şubeye giderim!” evet asıl şimdi şube ziyaretine gitmenin tam vakti. Şubeye gittiğinizde bireysel portföy yöneticinin karşısına geçip, durumunuz izah edin. İcra takibinin kaldırılması için yeni bir faiz borcuna katlanmak zorunda kalacağınızı bilseniz de borç yapılandırma talebinde bulunun. Bu sayede hem borcunuz yeniden yapılanmış, hem icra takibiniz kapatılmış olacaktır. Yeniden yapılandırmada vade ve borç miktarınız artsa da kötünün iyisi olarak bu seçenekten yararlanmanız en doğru işlem olacaktır. İcra takibine düşseniz bile belki de yapılandırma sayesinde bir miktar da nakit para elinize geçecek ve acil nakit ihtiyacınızı da ortadan kaldırmış olacaksınız. Kredi Sicil Affı Başvuru yazımızda sicilinizi temizlemek için yapılması gerekenler ve yerine getirilmesi gereken şartları detaylıca inceledik.

Borç Transfer Kredisi İle İcradan Kurtulabilir Miyim?

Kanuni takipte olanlara kredi çözümleri! Yazımızın bu bölümü tam da aradığınız cevabı içermektedir. İcra takibine düştünüz, mevcut bankanız sizinle çalışmak istemiyor. Peki, bu durumda ne yapacaksınız? Evet, konumuzun en can alıcı noktası burada geliyor. Bu durumda “borç transfer kredisi” adı altında mevcut borçlarınızı yukarıda bahsi geçen bankalardan herhangi birine aktarabilirsiniz. Bu sayede borçlarınızı yapılandırırken, ödeme güçlüğü yaşadığınız bankanın kaprislerinden de kurtulmuş olursunuz.

İcra Takibinden Çıktım Kredi Notum Hemen Düzelir mi?

İcralık olanlara kredi veren bankalar ile yaptığınız anlaşma gereği icra takibinden çıkmanız mümkündir. Kredi notunuzun düzelmesi için biraz sabırlı olmanızı tavsiye etmekteyiz. Birçok kişi icra takibinden çıkınca kredi sicilinin düzeleceğini düşünmektedir. Ancak kredi sicilinin düzelmesi için 5 yıllık bekleme süresini tamamlamanız gerekmektedir. 5 yıl içerisinde hükumet tarafından bir sicil affı yasası çıkması halinde sicilinizin daha erken bir tarihte düzelme ihtimali de bulunmaktadır.

icralık oldum Kredi notum hemen düzelir mi

Kredi notum hemen düzelir mi? 2019

Yasal takipteyken icradan kurtulmuş olabilirsiniz. Sicilinizin düzelmesi için sıra sizin bir adım atmanıza gelmektedir. Atacağınız bu adım için ise size önerimiz, yapılandırma kredi taksitlerini aksatmadan ödemeniz gerekmektedir. Elinizde aktif bir kredi kartınız bulunuyor ise küçük harcamalar yaparak kredi kartını zamanında ödemeniz sayesinde sicilinizi daha kolay düzeltebilirsiniz. Hala kredi sicilinizi bilmiyorsanız Kredi Notu Öğrenme isimli makalemiz üzerinden SMS ile notunuzu öğrenebilirsiniz.

AktifBank’tan Kredi Notu Düşüklere Kredi

Aktifbank aracılığı ile kredi kullanmak ve nakit ihtiyacınızı karşılamak mümkün. Ancak her bankada olduğu gibi Aktifbank da bir takım şartları yerine getirmenizi istiyor. Kredi notunun düşüklüğü, icralık olmaktan ayrı konulardır. Bu yüzden bu kredi herkese çıkmayabilir. Ama başvurunuzu yapmaktan çekinmeyin. Banka kredi notu düşüklere kredi desteği sağladığı için faiz oranı bir hayli yüksek. Başvuru ve faiz oranlarını öğrenmek ve farklı yollardan bankadan kredi almak için Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar yazımızı okuyabilirsiniz. İcralık ve avukatlık olanlara kredi veren banka araştırmamızla ilgili sorularınızı bizlere yorum bölümünden sorabilirsiniz.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2018 (ve Avukatlık Olanlar) Konusuna 2 Yorum Yapıldı

 1. Yusuf Polat dedi ki:

  Ben icralık. Oldum hangi bankaya gitsem olumsuz yönde şuanda icraya 3 tâksit ödedim nasıl para bulurum

  1. Finans Uzman dedi ki:

   Yusuf Bey, İpotekli İhtiyaç Kredisi yöntemini denediniz mi acaba?

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2018 (ve Avukatlık Olanlar) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git