HSBC Bankası Eksi Hesap Nasıl Açılır?

Güncelleme:17.01.2019 | Yazar:

Hsbc Bankası Eksi Hesap Nedir?

HSBC bankası son dönemlerde yapmış olduğu yatırımlar ve çeşitli faaliyetler ile birlikte, eski dönemine tekrar döneceğinin sinyallerini vermektedir. Bu yatırımlardan bir tanesi de alanında uzman, yatırımcıların tasarlamış, planlamış olduğu halk arasında eksi hesap bildirimi olarak bilinen, resmiyette kredili mevduat hesabı olarak geçen, bir tür müşterilere verilen destektir.

Kredili mevduat hesabı yani eksi hesap kapsamınında diğer bankalardaki adı Esnek hesaptır.

Kredili Mevduat (Eksi Hesap) Nasıl Çalışır?

HSBC bankası eksi hesap uygulaması sayesinde hesabınızda herhangi tutarda bir para olmadığında, söz konusu HSBC bankası eksi hesap işlemi devreye girecek ve faturadır ya da bankalara var olan kredi borcudur, gibi ödemelerinizi gerçekleştirecektir. Bu alanda etkili bir şekilde çalışmalarını sürdürmekte olan uzmanlar söz konusu mevduat hesabınızı kullandıktan sonra işlemin ödemesi sizlerden şu şekilde tahsil edilir; HSBC bankası müşterileri olan sizler vadesiz hesabınıza para girişi gerçekleştirdiğinizde, daha öncesinde mevduat hesabınızdan kullanılmış olan tutar vadesiz hesabınızdan direkt olarak tahsil edilir. Yani bu bağlamda sizler, HSBC bankasının mevduat hesabını kullanarak bir tür düşük faizli krediyi çok kısa bir süreliğine çekmiş ve yine kısa bir süre içerisinde ödemiş olursunuz.

HSBC bankası eksi hesap Nasıl Açılır?

Yukarıda bahsettiğimiz özelliklerde olan HSBC bankası eksi hesap özelliğini kullanmak istiyorsanız eğer, yanınızda şu belgeler ile en yakın HSBC, şubesine gitmelisiniz;

  • HSBC bankası eksi hesap Başvuru Formu(Formu resmi internet sitesi üzerinden elde edebilirsiniz.)
  • Kimlik Belgesi
  • Gelir Belgesi(Serbest meslek icra eden bireyler, Vergi Levhası, Ücretli çalışan bireyler için maaş bordrosu)
  • Serbest Meslek ya da ticari işletmeleri bulunan bireyler için, ticaret sicil gazetesi
  • Tüm bunların yanı sıra başvuru formunda belirtilmekte olan tüm bilgiler detaylı bir şekilde araştırılmalı, bulunmalı ve bu şekilde HSBC bankası eksi hesap uygulamasına geçiş sağlayabilirsiniz.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz evrakları götürmeniz durumunda sistem yöneticileri, başvurunuzu inceleyecek ve en kısa zamanda dönüş sağlayacaktır. Başvuru anında HSBC bankası eksi hesap sistemi direkt olarak da aktif edilebilir, uzun süredir söz konusu banka ile çalışıyor ve güvenilir bir müşteri iseniz tabi.

HSBC Bankası Eksi Hesap Nasıl Açılır? İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

HSBC Bankası Eksi Hesap Nasıl Açılır? Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git