Halkbank İş Yeri Alma Kredisi

Güncelleme:17.01.2019 | Yazar:

Halkbank iş yeri alma kredisi ile yeni iş yeri sahibi olmak isteyenler çok cazip oranlar ile kredi alabilecek. Kira olarak daha karlı bir kazanç elde etmek isteyen vatandaşlarımız da bu iş yerlerini satın alarak kiraya vermek istiyorlar. Evden daha karlı bir kazanç sağlayan iş yerlerini almak için yeteri kadar paranız olmayabilir. Her zaman akraba veya tanıdıklardan da yardım alamıyor olabilirsiniz. Ama üzülmeyi her zaman kampanyaları ile vatandaşlarımıza yardım eden Halkbank sizler için iş yeri alma kredisi ile hizmet sunmaktadır. Peki iş yeri alma kredisi nedir? Bu fırsattan kiler faydalanabilir? İş yeri kredisi alabilmek için gerekli olan evrak neler? Yazımızda hepsine değineceğiz. Yazımızın sonunda siz de iş yeri kredisi çekebilecek konuma gelmiş olacaksınız.

İş Yeri Alma Kredisi Nedir?

Ticari bir faaliyetiniz olmadan gerçek şahıslara kiraya verip kazanç elde edebilmeleri için iş yeri amaçlı kullanılabilen gayrimenkulleri almak için kullanılan krediye denir.

Halkbank isyeri alma kredisi

İş Yeri Alma Kredisine Kimler Başvurabilir?

Öncelikle 18 yaşını doldurmuş, belirli bir geliri olan tüm vatandaşlarımız Halkbank iş yeri alma kredisine başvurabilmektedir.

Bilinmesi Gerekenler Önemli Noktalar?

İlk olarak nereyi alacağımıza karar veriyoruz. Halkbank bu noktada alacağınız iş yerini ekspertiz yardımı ile değerini belirliyor. Burada ki en önemli nokta eksper raporun da alacağınız iş yerinin değeri kaç çıkarsa o fiyatın yarısı kadar kredi verilmektedir. Örneğin 600.000 TL olan bir iş yeri için en fazla 300.000 TL kredi çekilebilmektedir. Yani alacağınız iş yerinin yarı fiyatını elinizin altında olmak zorunda veya bir şekilde toplamanız gerekmektedir. İkinci olarak ise kredi çektikten sonra geri ödeme aşamasına etki eden önemli faktör olan vade kısmına sıra geldik. Halkbank bu aşamada da müşterilerine büyük kolaylık sağlıyor. İş yeri kredisi için en fazla 120 aya kadar vade sunarak müşterilerinin yüzünü güldürüyor. Yani tam olarak 10 yıl içinde çekmiş olduğunuz krediyi Halkbank’a geri ödeyebiliyorsunuz.

İş Yeri Kredisi İçin Gerekli Olan Evraklar?

Halkbank bu aşamada standart kredi işlemlerinde gerekli olan evrakları istemektedir. Sıralamak gerekirse; kimlik belgesi (pasaport veya sürücü belgesi), gelirinizi gösteren resmi bir belge, Halkbank iş yeri kredisi başvuru evrakları sizlerden istenmektedir.

İş Yeri Alma Kredisi Faiz oranları Nelerdir?

100.000 TL kredi için örnek tablo aşağıda verilmiştir. Bu tabloya göre aylık faiz oranı 2,28 olarak Halkbank tarafından belirtilmiştir. Bahse konu kredi için tüm bilgiler Halkbank tarafından değiştirilebilmektedir.

İş Yeri Alma Kredisi Başvurusu

Eğer sizde Halkbank iş yeri kredisi için başvuru yapacaksanız. Yukarıda verdiğimiz bilgiler ışığında en yakın Halkbank şubesine giderek başvurunuzu anında yapabilirsiniz. Eğer bankayı ziyaret etme durumunuz mevcut değil ise http://www.halkbankevim.com.tr/ adresine gidip online başvuru yapma şansınızı da değerlendirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız 08502220400 Halkbank diyalog hattını arayabilirsiniz.

Halkbank İş Yeri Alma Kredisi İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Halkbank İş Yeri Alma Kredisi Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Sayfa başına git