Garanti Cep Karekod ile Para Çekme Nasıl Yapılır?

Güncelleme:17.01.2019 | Yazar:

Garanti Cep Karekod ile Para Çekme Nasıl Yapılır?

Garanti cep karekod ile para çekme işlemlerine değinmeden önce QR kod tanımının nasıl ortaya çıktığına bir göz atalım. Hayatımıza derinden nüfuz eden cep telefonları veya benzer mobil cihazların görüntüleme fonksiyonu olan kameralarının okuyabileceği türden barkodlara “QR Kod” denir. Quick response kelimelerinin kısaltılmışı olan QR kod, beyaz bir zemin üzerine siyah renkte kullanılmaktadır. Özellikle uzak doğuda çok yoğun kullanılmakla birlikte Japonya’nın QR kod konusunda öncü olduğunu söyleyebiliriz. QR kodlar ilk aşamalarda farklı sektörler için kullanılsa da günümüzde bankacılık sektörü de QR kodları bünyesinde kullanıp geliştirmeye özen gösteriyor. Bankalar müşterilerine hızlı ve kartsız işlem yapabilmelerini sağlıyor. Garanti Bankası kare kod ile para çekme hizmetiyle müşterilerine kolaylık sağlamakla birlikte bu yazımızda sizlere Garanti Bankası QR kod ile para çekme işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası’na ait “Garanti Cep” uygulamasını kullanacağımız cihazın işletim sistemine göre uygulamayı indirmemiz gerekiyor. Aşağıda “Garanti Cep” uygulamasının linklerini paylaştık. Eğer cihazınızda Garanti Bankası’na ait “Garanti Cep” uygulaması yüklü ise bu adımı geçebilirsiniz.

 

Ayrıca Garanti Cep uygulamasına ait bilgileri Garanti Bankasının internet sitesinde bulabilirsiniz. (https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/subesiz/cep_bankaciligi/cepsubesi.page)

Uygulamayı cep telefonumuza veya herhangi bir mobil cihazımıza yükledikten sonra uygulamayı çalıştırıyoruz. Kişiler bilgilerimiz ile uygulamaya giriş yapmamız gerekiyor. Giriş işlemlerini yaptıktan sonra uygulama üzerindeki “QR İşlemleri” alanına giriyoruz. Burada bizi 3 seçenek karşılıyor.

  1. Para Çekme
  2. Para Yatırma
  3. Para Gönderme

Burada biz QR Kod ile para çekme işlemini yapacağımızdan birinci seçeneği seçerek ilerliyoruz. Karşımıza gelen ekranda para çekeceğimiz hesabı seçiyoruz ve sonraki alana çekmek istediğimiz tutarı giriyoruz. Bu aşamaya geçtikten sonra daha önceden belirlediğimiz şifremizi tuşlamamız gerekiyor. Şifremizi girerek “Şimdi Çek” alanını seçiyoruz. Sonrasın da mobil cihazımızın kamerası açılıyor. Sonrasında parayı çekeceğimiz Garanti ATM’sinde ki paramatik ekranında yer alan QR Kodu Garanti Cep QR Kod okuyucusunda açılan kamera ile okutuyoruz. Garanti ATM’si işlemi yaparak bize paramızı veriyor. Böylelikle kartımıza ihtiyaç duymadan Garanti Bankası QR Kod hizmetiyle paramızı güvenli bir şekilde çekebiliyoruz. Ayrıca Garanti Cep Karekod hizmetiyle dolar ve Euro da çekebilmekteyiz.

Garanti Cep Karekod ile Para Çekme Nasıl Yapılır? İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Garanti Cep Karekod ile Para Çekme Nasıl Yapılır? Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git