Garanti Bankası Vadeli Mevduat Faizi Oranları 2018 (TL, Dolar, EURO)

Garanti Bankası Vadeli Mevduat Faizi Oranları 2018 (TL, Dolar, EURO)
Güncelleme:05.10.2018 | Yazar:

Garanti Bankası vadeli mevduat kazancı hesaplamanın en doğru adresindesiniz. Garanti Bankası resmi sitesinden edinilen bilgilerle güncel faiz oranları ve mevduat ürünleri hakkında bilgi almanız sağlanmaktadır. Ziyaretçilerimize bütün bankaları karşılaştırma imkanı da sunulmaktadır.

Garanti Bankası Vadeli Mevduat Faizi ve Özellikleri!

Garanti Bankası’nda bulunan birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz birden fazla mevduat ürünü bulunmaktadır. Bu ürünlerden en klasik olarak bilineni her bankada olduğu gibi vadeli mevduattır. Garanti Bankası vadeli mevduat ve e vadeli mevduat faiz oranlarını aşağıdaki tabloda karşılaştırmanız mümkündür. Garanti Bankasında bulunan TL hesaplarınız için internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi kolay uygulamalar ile E Vadeli hesap açabilirsiniz. E vadeli hesap açmak için şubeye gitmenize gerek yoktur. Hesabın tüm yönetimi size aittir. Vade sonunda;

 • Hesabınızı dilerseniz aynı vade ve güncel faiz oranı ile yenileyebilir,
 • Ana parayı yenileyebilir, faizi belirlediğiniz başka bir hesabınıza aktarabilir,
 • Belirlenen tutar seçtiğiniz bir hesaba aktarılır, hesabınızda kalan tutar yenilenebilir,
 • Ana para ve faiz tutarı belirlediğiniz hesaba aktarılarak hesabı kapatabilirsiniz.

Garanti Bankası tarafından uygulanan stopaj kesintisi;

 • 6 aya kadar %5
 • 6 ay ile bir yıl aralığında %3
 • 1 yıl ve üzeri %0
 • İNG Bank Vadeli Mevduat yazımızda %23 ve üzeri hoş geldin faizleri bulunmaktadır.

Garanti Bankası müşterilerine paramatiklerden de kolaylıkla vadeli hesap açma imkanı tanımaktadır. Yukarıda verdiğimiz karşılaştırma tablosunda paramatikten yapabileceğiniz vadeli hesap faiz oranlarını da görmektesiniz.

Garanti Bankası Vadeli Hesap Faizleri Karşılaştırması

Bilindiği üzere her geçen gün artma eğiliminde olan döviz ile yatırım yapılması halinde daha yüksek kazançlar elde edilebilir. Döviz kuru değiştikçe hem döviz karşılığı TL miktarınız artmakta, hem de döviz üzerinden faiz kazancı elde etmiş olursunuz. Aşağıdaki tabloda vadeli döviz hesapları, e vadeli döviz hesapları ve döviz paramatik faiz oranlarını karşılaştırabilirsiniz.

NOT: Bankaya ait mevduat faizleri 100.000 TL baz alınarak yazılmıştır. Bankaya ait hoş geldin faizleri aşağıda detaylı olarak yazılmıştır.

Bankalar Para Birimi 32 Günlük 1 yıllık
Garanti Bankası Vadeli Mevduat (Şube) TL %4,50 %4,50
Garanti Bankası Vadeli Mevduat (Şube) USD %1,00 %1,00
Garanti Bankası Vadeli Mevduat (Şube) EURO %0,25 %0,25
Garanti Bankası E-Vadeli Mevduat TL %19,25 %16,50
Garanti Bankası E-Vadeli Mevduat USD %2,50 %2,50
Garanti Bankası E-Vadeli Mevduat EURO %1,00 %1,00

Bilgilendirme! Diğer Bankalarla karşılaştırma yapmak için En Yüksek Faiz Veren Banka 2018 yazımızı okuyunuz.

Garanti Bankası Vadeli Altın Hesabı

Garanti Bankası vadeli altın hesabı ile altınlarınızı çalınma korkusu olmadan değerlendirin. %2,75 e varan faiz imkanları ile değerlendirmelerinizi yapın. Bu oran 100 gr ve üzeri altınlarınız için 1 yıl vadeli uygulanmaktadır. Eylül 2019 sonuna kadar güncel faiz oranı bu şekildedir. Vadeli altın hesabı açmak için internet bankacılığı ya da mobil bankacılıktan e vadeli hesap seçeneğini kullanabilirsiniz.

Aynı yabancı parada olduğu gibi altın fiyatlarındaki artış ile birlikte hem altın değeriniz artacak hem de faiz geliri elde etmiş olacaksınız. Vadeli altın hesaplarında stopaj oranı %15‘tir.

Garanti Bankası E Vadeli Hesap Hoş Geldin Faiz Oranları

Garanti Bankası aracılığı ile açacağınız e vadeli hesaplarda hoş geldin faizi %26,50 ye varan oranlar sunmaktadır. Hoş geldin faizinden yararlanabilmek için son bir ay içerisinde vadeli hesabınızın bulunmaması gerekmektedir.

Garanti Bankası e vadeli hesabınızı internet bankacılığı, mobil bankacılık kanallarından kolaylıkla açabilirsiniz. E vadeli hesaplarda faiz kazancınız her zaman daha yüksek olacaktır. E vadeli hesap açma limiti; 1000 TL, 1000 USD, 1000 EURO, 1000 GBP, 1000 JPY ve diğer para birimleri için de 1000 olup, faiz oranı brüttür.  E vadeli TL hesaplar için güncel stopaj oranı;

 • 6 ay için %5
 • 6 ay 1 yıl arası %3
 • 1 yıl ve üzeri %0

E vadeli döviz hesapları için stopaj oranı ise;

 • 6 ay için %20
 • 6 ay ile 1 yıl arası %16
 • 1 yıl ve üzeri %13

Faiz oranları; ocak, şubat, mart, nisan, mayıs, haziran, temmuz, ağustos, eylül, ekim, kasım ve aralık ayları için 2019 yılında da güncel tutulacaktır. Detaylar için Garanti müşteri hizmetleri departmanını arayabilir veya garanti bankası şubesine gidebilirsiniz.

Garanti Bankası Vadeli Mevduat Faizi Oranları 2018 (TL, Dolar, EURO) İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Garanti Bankası Vadeli Mevduat Faizi Oranları 2018 (TL, Dolar, EURO) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git