Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Açma (Şifre Değiştirme)

Güncelleme:17.01.2019 | Yazar:

Garanti Bankası internet bankacılığı açma isimli yazımıza giriş yapmadan önce internet bankacılığı tanımını yapmakta fayda görmekteyiz. İnternet bankacılığı; internet ortamında belli başlı güvenlik adımları sonrasında yani Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, telefona sms veya şifre gibi yöntemler ile müşterinin kullanıcı adı ile ilgili bankanın internet sitesi veya uygulamasına bankacılıkla ilgili işlemleri yapabilmek için giriş yaptığı sistemin adıdır internet bankacılığı.

İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Peki, bahsettiğimiz banka uygulamalarından girişinin yapılabildiği internet bankacılığı nasıl açılır? İnternet bankacılığı; hesabınızın bulunduğu ilgili bankanın internet bankacılığına girişinizi gerçekleştirebilmek için öncelikle kendinizin belirlemiş olduğu bir şifreye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu şifreyi almak içinde birçok yöntem mevcuttur.

Öncelikle internet ortamından internet bankacılığı şifresi alınabilmektedir. Nasıl mı? İlgili bankanın internet sitesine girip sizlerden talep edilen bilgileri girerek banka sitesinde mevcut olan şifre al kısmına tıklayarak giriş şifresi alabilirsiniz. Bunu gerçekleştirebilmek için ise; ilgili bulunduğunuz bankanın müşterisi olmanız gerekmekle birlikte, size banka tarafından verilen müşteri numarası veya kart numarası mevcut olmalıdır.

İnternet bankacılığı nasıl açılır sorusunun ikinci yöntemi ise; akıllı telefonlarımızdan ilgili bankanın uygulamasını telefonunuza indirmektir. Ardından giriş yapılarak yine istenilen kart numarası, müşteri numarası gibi bilgileri girerek şifre al seçeneğine gelip şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise; çağrı merkezi aracılığı ile internet bankacılığı sistemine girmek için şifre almaktır. Bağlı olduğunuz bankanın çağrı merkezini arayarak veya otomatik tuşlama yöntemiyle şifrenizi kolayca oluşturabilirsiniz. Garanti Bankası müşteri hizmetlerine bağlanmak diğer bankalara istinaden biraz daha zor olduğunu belirtelim. Bu yüzden sizler için daha önce oluşturduğumuz konumuzda Garanti Bankası müşteri hizmetlerine hızlı bağlanma adı altında bir rehber oluşturduk.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Açma

Garanti bankası internet bankacılığı açma veya garanti bankası internet bankacılığı işlemleri gerçekleştirmek içinde aynı yöntemleri kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak Garanti Bankası internet bankacılığı açma için banka ATM’lerini kullanabilir veya bankaların şubelerine giderek bizzat başvuruda bulunabilirsiniz.

Garanti bankası internet bankacılığı işlemleri içinde müşteri numaranızı veya T.C. kimlik numaranızı kullanarak şifre alma işlemi yapabilir ve sonrasında kolaylıkla Garanti Bankası internet bankacılığı sistemine giriş yapabilirsiniz. Garanti bankası internet bankacılığı açma işlemlerini kolayca yapabilmek için Garanti Bankası tasarımını dünya trendlerine göre hazırlamıştır. Ana sayfa görünümleri, tasarımlar vb. gibi önemli özellikleri müşterilerden gelen istek ve talepler doğrultusunda her geçen gün yenilemektedir.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Kullanarak Neler Yapılabilir?

Yazımızda bahsettiğimiz Garanti Bankası internet bankacılığı açma ile neler yapılabilir? Garanti bankası internet bankacılığı işlemleri nelerdir?

Bankaya gidip yapılabilecek hemen hemen aklınıza gelen her işlem internet bankacılığı aracılığı ile kolayca ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Bunlardan bazıları ise;

 • Vadeli ve vadesiz hesap açma işlemleri,
 • Tüm fatura ödemeleri,
 • Bireysel emeklilik sistemi(BES) ve sigorta işlemleri,
 • Kredi kartı borç ödeme işlemleri, limit sorgulama ekstre sorgulama işlemleri,
 • Vadeli vadesiz hesaplarınızdan havale ve eft işlemleri,
 • Hisse senedi, altın ve döviz alma satma işlemleri, kart şifresi alma, değiştirme işlemleri vb. gibi garanti bankası internet bankacılığı işlemleri gerçekleştirilebilir.

Günümüzde hemen her bankanın internet bankacılığı sistemi mevcut bulunmaktadır. Özellikle yaygın olarak borç ödeme işlemleri için kullanılan Garanti internet bankacılığı açma işlemi diğer bankalarda da bulunmaktadır. Bunlar arasında;

 • Ziraat internet bankacılığı,
 • Vakıfbank internet bankacılığı
 • Halkbank internet bankacılığı,
 • Garanti internet bankacılığı,
 • Qnb Finansbank internet bankacılığı,
 • Yapı Kredi internet bankacılığı,
 • Denizbank internet bankacılığı
 • Akbank internet bankacılığı,
 • İş Bankası internet bankacılığı gibi bankalar bulunmaktadır.

Garanti internet bankacılığı işlemleri ile bankaya gitmeden yapabileceğiniz her türlü işlemi elektronik ortamda kolayca gerçekleştirebilir istediğiniz sonuca hızlıca ulaşabilirsiniz. Son günlerde Garanti internet bankacılığı işlemleri ile hesabınızdan Sosyal Güvenlik Kurumuna olan borçlarınızın ödemesini gerçekleştirebileceğinizi hatırlatarak yazımızı sonlandırıyoruz.

Diğer bankaların online işlemlerini kullanmak için internet bankacılığı kategorimize göz gezdirebilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Açma (Şifre Değiştirme) İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Açma (Şifre Değiştirme) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git