Finansbank Temassız Özelliğini Kapatma (Kredi Kartları ve Banka Kartı)

Güncelleme:03.01.2019 | Yazar:

Temassız kredi ve banka kartları yaklaşık bir yıldır bankalar tarafından dağıtılıyor. Bu özelliğin keşfedilmesi ve kullanılması tamamen pratiklik üzerine kuruludur. Temassız kredi kartlarının çalışma mantığı şifre istemeden hızlı bir şekilde işlem yapma mantığına dayanır. Bir çoğumuz temassız özelliğinden haberdar olmasakta faydalı bir fonksiyon olduğunu ifade edebiliriz. Fakat kredi kartınızın temassız özelliğini kapattırmak istiyorsanız bu konumuzda tüm detayları öğrenebileceğinizi belirtelim. Ayrıca Finansbank temassız özelliği aktif etme ve temassız kart özellikleri gibi detaylara da gireceğiz.

Finansbank Kredi Kartı Temassız Özelliğini Kapatma

Finansbank’a ait kartınızın temassız özelliğini kapatmak istiyorsunuz. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Öncelikle kartların temassız özelliğinin neden kapatılmak istemesiyle başlayalım. Temassız kredi kartları 90 TL ve altı işlemlerde kullanılabilmektedir. Son zamanlarda türeyen dolandırıcılarla birlikte yolda yürürken bile temassız kartınızdan işlem yapıldığını biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız da mutlaka bir yerlerden kulağınıza gelecektir diye düşünüyoruz. Sokakta yürürken, kafede otururken farkında bile olmadan mobil pos cihazını size yaklastırarak kartınızdan para çeken kurnazların olduğunu açıkça belirtelim. Bu durumun yaygınlaşmasıyla birlikte bankaların geri adım atacağı ya da bir önlem alacağı sinyali verilmişti. Nitekim bir çok banka temassız özelliğine şifre ya da limit düşürme gibi kısıtlar getirdi. Sizlerde bu özelliği aktif olarak kullanıyorsanız önleminizi almanızı öneririz. Finansbank kredi kartı temassız özelliği kapatmak için bir kaç alternatif yöntem mevcut. Bunlardan ilki tahmin edebileceğiniz üzere müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştiriliyor. Finansbank müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 0 900’i aradığınızda müşteri hizmetleri temsilcisine temassız özelliğinizi kapatmak istediğinizi dile getirebilirsiniz. İkinci yöntem ise internet bankacılığını kullanarak güvenlik menüsünden temassız özelliğini pasif hale getirebilirsiniz.

Finansbank Temassız Özelliğini Aktif Etme

Finansbank temassız kredi kartı kullanabilmek için öncelikle temassız özellikli bir karta sahip olmanız gerektiğini belirtelim. Temassız karta sahip değilseniz Finansbank temassız kredi kartı başvurusu bağlantısından talepte bulunabilirsiniz. Uygun görüldüğü takdirde ortalama 7-15 iş günü içerisinde kredi kartınız adresinize gelecektir.

Qnb Finansbank Temassız Kart Özellikleri

Temassız kartların en büyük özelliği yazımızın başında da belirttiğimiz gibi pratikliktir. Fakat diğer özelliklerine değinmek gerekirse;

  • Finans kredi kartı reklamlarındaki gibi “hayatınıza hız katar” sloganını ön plana çıkarır, işlemleri çok hızlı yapmanızı sağlar.
  • Visa Paywave ve MasterCard Paypass okuyucusuna sahip tüm üye iş yerlerinde şifresiz ve imzasız işlem yapmaya olanak kılar. Böylelikle işlemleriniz 5 saniyeden dahi kısa sürer.
  • Temassız kredi kartlarının ekstra bir faiz oranı ya da komisyonu yoktur. Diğer kart seçenekleriyle aynı ücretlendirilir.
  • Finansbank kartınızın ilk işlemi temassız şekilde yapılamamaktadır. Pos cihazına takılarak yapılan ilk işlemden sonra gelen sms’e onay vermeniz durumunda sonraki işlemlerinizde temassız kredi kartınızı kullanabilirsiniz.
  • Arka arkaya yapacağınız işlemlerde maksimum 3 kez çekim işlemi ve 100 TL limitte çekim yapabilirsiniz.

Temassız kart özelliğinin avantajlarından sizde faydalanmak istiyorsanız Finansbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Finansbank Temassız Özelliğini Kapatma (Kredi Kartları ve Banka Kartı) İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Finansbank Temassız Özelliğini Kapatma (Kredi Kartları ve Banka Kartı) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git