Emekliye Yüksek Promosyon Veren Bankalar

Güncelleme:18.02.2019 | Yazar:

Emekliye Yüksek Promosyon Veren Bankalar

2019’da da özel ve kamu bankaları emekli müşterilerini arttırmak için emekli müşterilerini kendi bünyelerine katmak için çeşitli promosyonlar yapmaktadırlar. Bu yazımızda sizlere Emekliye En Yüksek Promosyon Veren Bankalar ile ilgili çeşitli bilgiler ve promosyon ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağız.

Emekliler, maaşlarının devamlı yatması en muhtemel müşteri kitlesi olduğundan bankaların ideal müşterileridir. Çünkü düzenli para akışı bankalar için vazgeçilmez bir gereklilik olduğu gibi var olan paranın çevirimi de önemlidir. Bunun yanı sıra bankaların emekli müşterilerine kendi bankalarını seçmeleri için çeşitli promosyonlar yapmaktadırlar. Emekli Maaşı promosyonları ile ilgili Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu bir karar almıştır. Bu karara göre bir üst sınır değil alt sınır belirlenmiştir. Buna istinaden emekli ve ya dul-yetim aylığı alan kişilerin aldıkları aylıklar 0 ile 999 TL arasında ise 300 TL alt sınırı, 1000 – 1999 TL aralığında ise 375 TL, 2000 ve üzeri emekli maaşı alanlar için ise alt sınır 450 TL promosyon ücreti olarak belirlenmiştir. Genelde bankalar bu alt sınırları kullanarak müşterilerine promosyon hesaplaması yapmışlardır. Bu düzenleme bankaların rekabeti açısından alınmış bir karardır.

Kamu, SGK ve bağkur emeklileri emekli olduklarında hemen banka değiştirip kredi kartı kullanacakları ve ya kredi kullanabilecekleri bankalara maaşlarını taşıyabilmektedir. Hemen her banka aynı promosyon ücretlerini verdiği için sizler kendinize en uygun olan kredi kartı ve emekliler için düşük faizli kredi veren bir bankayı seçmeniz daha uygun olacaktır. Bunu seçerken, kredi kartı almak için banka değiştiriliyorsa en kapsamlı ve yıllık kart aidatı olmayan bir banka seçmek önemlidir. Bankalar bu konularda genelde sadece emekliler için kredi kartları çıkartmamaktadır. Ancak kredi çekmek için banka değiştiriliyorsa bankaların emekliler için özel krediler hazırladıkları planları vardır. Bu fırsatlardan faydalanabilmek için Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Emekliye Yüksek Promosyon Veren Bankalar İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Emekliye Yüksek Promosyon Veren Bankalar Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git