Düğün Kredisi Veren Bankalar (2019 Düğün Kredisi Faiz Oranları)

Güncelleme:25.12.2018 | Yazar:

Sizlere bu yazımızda düğün kredisi, bir diğer adıyla evlilik kredisi nedir ve düğün kredisi nasıl alınır sorularını cevaplandırmaya çalışacağız. Öncelikle kredi nedir onu tanımlayalım. Kredi, banka veya kredi finans kurumlarından ödünç olarak alınan paralara denmektedir. Düğün kredisi, evlilik planı olan çiftlere finansman açısından destek olmak adına evleri için yapacakları masraflarda yardımcı olmak için bankaların ve diğer finans kurumlarının sağlamış olduğu bir tür ihtiyaç kredisi çeşididir. Evlilik yolunda adım atan gençlerin bu yolda nakit sıkıntılarında destek olma amaçlı ihtiyaçlarını karşılamak için çıkarılmış olan ve gençlerin sıkça tercih ettiği bir kredi çeşididir evlilik kredisi.

En Uygun Düğün Kredisi Veren Bankalar

Evlilik aşamasında çoğu kişinin hiç hesaplamadığı veya ufak gördüğü harcamalar sonradan ortaya çıkabilir ve göründüğünden daha fazla bütçeler ayırmayı gerektirebilir. Bu dönemleri çoğumuz geçirdiği vea geçireceği için az çok biliriz ki en heyecanlı ama oldukça sıkıntılı dönemlerdir. Bu sıkıntıyı en aza indirmenin yolu düğün kredisi başvurusu yapıp harcamaların finansmanında evlilik aşamasında kolaylık sağlamaktır. Peki en uygun evlilik kredisi veren bankalar hangileridir? Gençlerin evlilik yolunda nakit sıkıntısını gidermek için düşük faizli ve uzun vadeli kredi veren bankaların başında Vakıfbank’ın vermiş oldugu Vakıfbank evlilik kredisi gelmektedir. Buna ek olarak Yapıkredi Bankası’nın sağladığı kredide Yapıkredi Evlilik Kredisi adı ile bilinmektedir.

vb. gibi bankaların bu başlık altında başlatmış olduğu herhangi bir evlilik kredisi kampanyası şuan için mevcut bulunmamaktadır. ancak bu saydığımız bankalarda ihtiyaç kredisi adı altında uygun faizli ve uygun vadeli krediler verebilmektedir. Örneğin ziraat bankası evlilik kredisi yerine düşük faizli ihtiyaç kredisi verebilmektedir. gelir düzeyinizin yüksekliği ve kredi sicil notunuzun yüksek olması koşulu ile sizde bu krediden faydalanabilirsiniz.

Devlet Destekli Çeyiz Kredisi Nedir?

Önceden halk arasında yayılmış olan devlet destekli evlilik kredisi veya faizsiz evlilik kredi gibi bir kredi çeşidi şuan için mevcut değildir. geçtiğimiz dönemlerde bu yasa tasarısı olarak kalmış kanunda uygulama yeri bulamamıştır. o yüzden devlet destekli evlilik kredisi gibi bir kredi çeşidi olmadığı için bankalardan bununla ilgili başvuruda bulunmayınız. günümüzde devlet destekli evlilik kredisi yerine devlet destekli çeyiz kredisidir. devlet destekli çeyiz kredisi 3 yıldan sonra evlenecek olan çiftler için oldukça teşvik edici güzel bir uygulamadır. bankaya yatırılan para miktarına göre devlette üzerine katkı sağlayacak ve 3 yılın sonunda rahat bir şekilde evlilik hayalinizi gerçekleştirebileceksiniz. devlet destekli çeyiz kredisinden faydalanmanın tek şartı ise; yaş şartıdır. 27 yaşını doldurmamış olan gençler devlet destekli çeyiz kredisi başvurusu yapabilir.

2019 Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Devlet destekli evlilik kredisi günümüzde mevcut olmamakla birlikte 2019 devlet destekli evlilik kredisi adı altında bir kredi gündemde yer almaktadır. Devlet katkısı 2019 yılında devlet destekli çeyiz hesabına 7 bin 500 TL olarak konut hesabına ise 20 bin TL olarak yansıyacaktır. Yeni evlenecek çiftler hem devlet destekli çeyiz hesabı adı altındaki krediden hemde konut kredisi desteğinden faydalanabilecektir.  Yasada yeni düzenleme 2019 devlet destekli evlilik kredisi adıyla evlenen eşlerden her biri bu düzenlemeye bakıldığında yaklaşık 2.750 TL devletten evlilik için destek almış olacak.

Etiketler:

Düğün Kredisi Veren Bankalar (2019 Düğün Kredisi Faiz Oranları) İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Düğün Kredisi Veren Bankalar (2019 Düğün Kredisi Faiz Oranları) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git