Devlet Destekli İş Kurma Kredisi Desteği 2018 (İşte Şartları)

Devlet Destekli İş Kurma Kredisi Desteği 2018 (İşte Şartları)
Güncelleme:05.09.2018 | Yazar:

Günümüzde birçok kişi devlet destekli iş Kurma kredisi için nasıl başvuru yapabileceğini ve hangi şartlarda bu kredilerden faydalanabileceğini merak etmektedir. Detaylı bir inceleme yaptık ve bütün iş kurma olanaklarını yazımızda derledik. Bu yazımızda sizlere kendi işinizi kurabilmeniz için verilen devlet desteğinden ve ek olarak özel kredilerden bahsedeceğiz. Öncelikle KOSGEB 50 bin TL üst limitli hibe iş yeri teşvik kredisi ile başlayalım.

KOSGEB Faizsiz İş Kurma/Açma Kredisi (50 bin TL hibe)

Devlet Destekli İş Kurma Kredisi Desteği

Devlet Destekli İş Kurma Kredisi Desteği

Güncel olarak baktığımızda iş kurmak için vatandaşlara 50.000 TL üst limite kadar verilen tek hibe kredi, KOSGEB tarafından sağlanan devlet destekli iş yeri açma kredisi olarak bilinmektedir. Direkt olarak bakanlığa bağlı olan KOSGEB, Türkiye’de ekonomiyi ve ticaret faaliyetlerini canlı tutmak adına bu uygulamayı yapmaktadır. 50 bin TL hibe olarak ya da 100.000 TL’ye kadar faizsiz şekilde sağlanan bu krediye, kendi iş yerini açmak isteyen ve 18 yaşını doldurmuş olan her T.C. vatandaşı başvurabilmektedir.

Başvuruda bulunabilmek için bir “Girişimcilik Belgesi” sahibi olmanız gerekmektedir. Eğer girişimcilik belgeniz bulunmuyorsa, özel uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılarak bu belgeyi edinebilirsiniz. Bu şekilde iş yeri açtığınızda belli bir bilgi birikimine sahip olacaksınızdır. 50 BİN hibe detayları ve başvurularına detaylıca KOSGEB 50 BİN Hibe yazımızda değindik.

İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar (Düşük Faizli Devlet Destekli)

Ziraat Bankası İş Kurma Kredi Desteği

Girişimcilere özel olarak Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu iş yeri açma kredisi, 120 ay vade fırsatları ile yatırım gayesiyle iş kurmak isteyen herkese çok güzel bir avantajdır. Bu sayede satın alınacak olan iş yerinin ekspertiz değeri üzerinden maksimum %75 oranında kredi kullanılabilmektedir. Ziraat Bankası iş yeri açma kredisine başvuruda bulunabilmek için, size en yakın şubeye gitmeniz yeterlidir.

TEB Küçük İşletmeler İçin İşyeri Açma Kredisi

Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından küçük ölçekli işletmeler için sağlanan bu kredi, 50 bin TL’ye kadar teminatsız ve 100 bin TL’ye kadar teminatlı şekilde alınabilmektedir. TEB iş kurma kredisi için isterseniz belirli periyotlardaki taksitlerle ödeme yapabilir, isterseniz de bütçenize uygun planlamalarla çeşitli vade seçeneklerinden yararlanarak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik tam 36 aya varan vade avantajları birçok kişi açısından geri ödeme kolaylığı sağlamaktadır.

Garanti Bankası Esnaf ve KOBİ’lere Destek Kredisi

Esnaf ve KOBİ’lere KOSGEB tarafından sunulan devlet destekli iş yeri açma kredisi haricinde, Garanti Bankası da iş kurmak isteyen kişileri unutmuyor. Kendi iş yerini açmak isteyen kişiler, bu özel krediden 48 aya kadar varan vade fırsatlarıyla yararlanabilirler.

Dilerseniz size en yakın Garanti Bankası şubesine uğrayarak, dilerseniz de Garanti internet şubesini kullanarak bu krediye başvuruda bulunabilirsiniz.

Denizbank İş Yeri Açma Kredisi

Denizbank, kendi işini kurmak isteyen vatandaşlara 120 aya (10 yıl) varan vade avantajları ile sermaye desteği veriyor. Denizbank iş yeri açma kredisinde oldukça uygun faiz oranlarının yanı sıra, kişinin rahat bir şekilde ödeme yapabilmesi için her türlü avantaj sağlanmıştır. Eğer bu kredi ile sermayenizi genişletmek istiyorsanız, hemen kendinize en yakın Denizbank şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank İş Yeri Kurma Kredisi

Eğer kendinize özel olarak bir iş kurma hayaliniz varsa, Vakıfbank tarafından sunulan iş yeri açma kredisinden faydalanabilir ve sermayenizi oluşturabilirsiniz. Vakıfbank iş yeri açma kredisinin başlıca özellikleri şu şekildedir;

  • Kredi, sadece aylık düzenli bir gelire sahip olan kişilere verilmektedir.
  • Vakıfbank iş yeri açma kredisinden yararlanan kişilere Hayat Sigortası sağlanmaktadır.
  • Kredinin alınması halinde Ticari Paket Sigortası yapılmaktadır.

Başvuruda bulunabilmek için gelir belgeniz, nüfus cüzdanınız/sürücü belgeniz, yapı kullanım izin belgeniz, ikametgah belgeniz ve ekspertiz raporunuz olması gerekmektedir.Tüm bu belgeleriniz hazır durumdaysa, sizlere en yakın Vakıfbank şubesine uğrayarak başvurunuzu hemen yapabilirsiniz.

Devlet Destekli İş Kurma Kredisi Desteği 2018 (İşte Şartları) İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Devlet Destekli İş Kurma Kredisi Desteği 2018 (İşte Şartları) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git