ÇKS İle Kredi Veren Bankalar (Çiftçi Kredileri 2018)

ÇKS İle Kredi Veren Bankalar (Çiftçi Kredileri 2018)
Güncelleme:25.08.2018 | Yazar:

ÇKS Kısa adı ile anılan Çiftlik Kayıt Sistemi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile entegre bir sistem olarak bilinmektedir. Bu sistem sayesinde tüm çiftçileri bir çatı altına almayı hedefleyen sistem sayesinde çiftçiler resmi olarak yaptıkları işi tescillemektedirler. ÇKS kaydını yaptırmış olan çiftçiler kayıt karşılığı aldıkları ÇKS Belgesi ile resmi başvurularını gerçekleştirebilmektedirler. Bankalardan kredi, kredi kartı gibi ürünleri sağlamak isteyen çiftçiler çiftçi olduklarının ispatını da bu belge sayesinde yapmaktadırlar.

ÇKS ile kredi kullandırımı yapan bankalar sayılıdır. Bu sebeple ÇKS belgesine güvenerek her bankadan kredi çekilebileceğini düşünenler yanılgıya düşmektedirler. Bu yazımızın ilerleyen bölümlerinde ÇKS ile çiftçi kredisi veren bankalar, kredi şartları, çiftçiler için özel olarak sunulan imkânlar üzerine bilgilendirme yapmayı hedeflemekteyiz.

ÇKS Belgesi Nereden Alınır?

Çiftçilik faaliyetleri ile uğrayan çiftçilerin devlet tarafından belirli imkânlardan yararlanmasını sağlayan ÇKS Belgesi Ziraat Odalarından alınmaktadır. Çiftçi belgesi çiftçilik mesleğinin icra edildiğinin en önemli ispatı niteliğinde bir belgedir. ÇKS Belgesi alabilmek için devlet tarafından talep edilen belgeler bağlı bulunduğunuz il ve ilçedeki Ziraat Odalarına ibraz edilmelidir. Bu belgeler Ziraat Odalarında yönetim kurulu tarafından belirli incelemelere tabi tutulmaktadır. İncelemeler sonucunda herhangi bir sakınca görülmemesi halinde ÇKS kaydı yapılarak ÇKS Belgesi çiftçilere teslim edilmektedir. Çiftçi kayıt sistemi buradan https://www.turkiye.gov.tr/ciftci-bilgileri-sorgulama ulaşabilirsiniz.

ÇKS Belgesi Olduğu Halde ÇKS İle Kredi Alınamamasının Nedenleri

ÇKS Belgesine sahip olan çiftçiler bu belge ile özellikle de hayvan kredisi çekmek üzere başvurularda bulunmaktadırlar. Ancak bu belge sayesinde canlı hayvan alımlarının yanı sıra nakit ihtiyacı için de kredi talebinde bulunulabileceğini birçok çiftçimiz bilmemektedir. ÇKS belgenizi bir güvence olarak görerek bankaların yolunu tuttuğunuzda hüsrana uğramamak için belgeniz olsa dahi kredi alamayabileceğinizi de bilmeniz gerekmektedir. Peki, ÇKS belgesi olduğu halde ÇKS ile kredi alınamamasının nedenleri ne olabilir? Bankaların tutumlarının sebeplerini birkaç madde halinde sıralamayı uygun bulmaktayız.

 • ÇKS belgesi ile kredi veren bankalar krediyi geri ödeme gücünüzü görmek isterler,
 • ÇKS belgeniz olduğu halde kredi notunu önemserler,
 • Kredi notu yüksek olan ÇKS Belgesi olanlardan belirli şartları yerine getirmesini isterler, (Kredi notunuzu öğrenmek için Kredi Notu Öğrenme yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.)
 • Kefil talebinde bulunurlar, kefil sunulamadığı takdirde kredi vermezler,
 • İpotek talebinde bulunurlar,
 • Vergi borcu yoktur yazısı talebinde bulunurlar,
 • SGK veya BAĞKUR ödemelerini görmek isterler,
 • Nüfus cüzdan fotokopisi olmazsa olmaz bir belge olarak istenir,
ÇKS belgesi ile çiftçi kredisi veren bankalar 2018 ve 2019 kampanyaları

ÇKS belgesi ile çiftçi kredisi veren bankalar

ÇKS Belgesine sahip olup, bankalar tarafından talep edilen belgelerin temin edilmesinden sonra yazımızın ilerleyen bölümlerinde bahsedeceğimiz bankalar aracılığı ile rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz.

Denizbank’tan Çiftçilerin Yüzünü Güldüren Kredi Ürünleri

Her yıl olduğu gibi kendini geliştirmeyi başarmış olan Denizbank, 2018 yılı itibari ile de çiftçilerimiz için birden fazla kredi ürünü ile kendini göstermeyi başarmış olan bankaların başında gelmektedir. Denizbank tarafından çiftçilerimize sunulan kredi ürünleri;

 • ÇKS Belgesi ile tarımsal işletme kredileri,
 • ÇKS Belgesi ile tarımsal yatırım kredileri,
 • ÇKS Belgesi ile projeli yatırım kredileri,
 • TMO Makbuz senedine dayalı kredi ürünü,
 • Elektronik ürün senedi karşılığında kredi ürünü,
 • Genç çiftçi kredi ürünü,
 • Benim bahçem benim tarlam sloganı ile sağladığı kredi ürünü,

Denizbank yukarıda bahsi geçen kredi ürünlerinin kullandırılması esnasında kefil ve ipotek isteme hakkını da saklı tutar. Ne kadar kredi kullanabileceğinize ilişkin daha detaylı bilgi edinmek istediğiniz her an bir Denizbank şubesini ziyaret etmeniz yararınıza olacaktır. Denizbank kredilerine SMS ile 30 saniyede başvuru yapmak için ve detaylara ulaşmak için Denizbank Çiftçi Kredisi bölümümüze geçebilirsiniz.

Şekerbank Aracılığı İle Çiftçi Dostu Kredi İmkânı

Şekerbank tarım hususunda çiftçileri destekleyen bir diğer banka olarak karşımıza çıkmaktadır. Şekerbank tarafından sunulan çiftçi dostu kredi ürünlerini aşağıdaki şekilde sıralamamız mümkündür.

 • ÇKS Belgesi ile tarla büyütme kredisi,
 • ÇKS Belgesi ile tarım ekipmanları kredisi,
 • Tarımsal eko kredi ürünü,
 • Kırsal kalkınmaya destek kredisi ürünü,

ÇKS Belgesi ile herhangi bir Şekerbank şubesine gittiğinizde hangi konuda ihtiyacınız var ise yukarıda bahsi geçen kredi ürünlerinden biri hususunda destek almanız mümkün olacaktır. Alabileceğiniz kredi miktarını öğrenmek için en yakın Şekerbank şubesini ziyaret etmelisiniz.

Vakıfbank ÇKS Belgeli Tarım Destek Kredileri

Bir devlet bankası olan Vakıfbank da ilk iki sırada yer alan bankalar gibi çiftçilerimiz için gerekli desteği sağlamaya hazır bulunmaktadır. Vakıfbank tarafından sunulan kredi ürünlerini aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

 • İşletme kredisi ürünü,
 • Yatırım kredisi ürünü,
 • Proje kredisi ürünü,
 • Tarım kartları,

Gibi kredi seçeneklerinden birinden yararlanarak çiftçilerimizin nakit ihtiyaçlarının karşılanması, bu sağlanan nakit ile gübre, yem, tohum ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmiştir. Ayrıca yine çiftçilerimize sağlanan tarım kartı seçeneği sayesinde ödemesini ileri bir tarihte yapmalarına olanak sağlayan traktör mazotlarının alımlarına destek olunması amaçlanmıştır. Kullanabileceğiniz kredi ve tarım kart limitleri hakkında daha detaylı bilgiler edinmek istediğiniz her an en yakın Vakıfbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

ÇKS Belgesi İle Ziraat Bankası Çiftçi Kredileri

ÇKS Belgesi ibrazı ile Ziraat Bankası tarafından faizsiz kredi kullanmanızın yolu açılmıştır. Ziraat bankası aracılığı ile aldığınız krediyi canlı hayvan alımlarında, yem, tohum, gübre, tarım araçları alımlarında kullanabilirsiniz. İhtiyaçlarınızın kolaylıkla giderilmesini sağlamak amacı ile 100.000 TL ye kadar faizsiz kredinizi kullanabilmek için en yakın Ziraat Bankası şubesinden bilgi alabilirsiniz. Ziraat çiftçi ve hayvancılık kredileri için Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi yazımızı okuyabilirsiniz. Bütün detaylar bu yazımızda yer alıyor.

ÇKS ile Ziraat çiftçi kredisi 2018 ve 2019

ÇKS ile Ziraat çiftçi kredisi 2018

QNB Finansbank Yenilenen Yüzü İle Çiftçilerimizin Yanında

QNB Finansbank şubeleri yenilenen yüzü ile ve sunduğu imkânlar ile çiftçilerimizi seracılık, organik tarım konularında destek sağlamaktadır. Farklı kredi oranlarından yararlanarak ister toplu nakit ile ihtiyaçlarınızı giderirken, tercihinize bağlı olarak tarafınıza sunulan mevduat ürünleri sayesinde anlık nakit ihtiyaçlarınıza da çare olunmaktadır. QNB Finansbank sizler için sunduğu çiftçi kredileri sayesinde yatırımlarınız için de teşvik edici bir unsur taşımaktadır. Kullanabileceğiniz maksimum kredi miktarı hususunda finansal destek personelleri ile görüşme sağlayarak kendinize en uygun kredi ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bankaya ait bütün krediler için Finansbank Çiftçi Kredisi yazısına gidiniz. Yazı içerisinde sera,traktör, tarla ve tarım ekipmanları gibi 10’dan fazla krediyi tanıttık.

Yapı Kredi Bankası ÇKS Belgeli Kredi İmkânı

Yapı Kredi Bankası çiftçilere destek olmak amacı ile 60 aya kadar varan vadeler ile ÇKS Belgeli çiftçi kredisi kullandırmaktadır. Tarım alanında kullandığınız ekipmanların yenilerini almak istediğinizde uygun faiz oranı seçeneklerinden yararlanarak çiftçi kredisi almanız mümkün olmaktadır. Yapı Kredi Bankası ayrıca çiftçilerin TMO verdikleri tarımsal ürünlerin karşılığında TMO makbuz senedi kredi imkânı da sunan bir banka olarak dikkatleri üzerinde tutmayı başarmış durumdadır. Yapı Kredi Bankasının farklı faiz seçeneklerinden yararlanarak ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine başvuru yapmalısınız.

Halk Bankasından Çiftçilere Özel Hasat Zamanı Kredisi

Halk Bankasının çiftçiler için özel olarak hazırlamış olduğu hasat zamanı kredisi sayesinde çiftçi önce kredisini kullanmakta, kredi ödemesine hasat zamanında başlamaktadır. Ödemelerinizi gerçekleştirirken finansal güçlüğe düşmenizi sağlayan bu örnek kredi ürünü sayesinde ÇKS belgesi ibrazını gerçekleştirmeniz halinde Halk Bankası girişimci temsilcileri tarafınıza gerekli desteği sağlamaktadır. Halkbank 10’dan fazla çiftçi kredi çeşidi sunmaktadır. 2 yıl geri ödemesiz krediler ve detaylar için Halkbank Çiftçi Kredisi yazımıza gidiniz.

TEB Yeni Çiftçilerin De Yanında Olmaya Devam Ediyor

TEB ÇKS belgeli kredilerde çiftçilik faaliyetlerine yeni başlamış olan çiftçilere de destek vermeye devam etmektedir. Genç yaşta çiftçilik faaliyetlerine başlamış olanların gözdesi olan kredi ürünlerinden yararlanarak 60 aya kadar vadeler ile tarımsal desteğinizi sağlanması mümkün olmaktadır. Tarım faaliyetlerine başlayalı 1 yıl olmamış olan çiftçiler için sunulan özel kredi imkânlarından yararlanmak isteyen yeni çiftçiler en yakın TEB Bankası şubelerinden birine giderek kendisine en uygun kredi seçeneklerinden yararlanabilirler. Bütün çiftçi kampanyaları 2018 ve 2019 yılları için güncel tutulacaktır.

ÇKS İle Kredi Veren Bankalar (Çiftçi Kredileri 2018) İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

ÇKS İle Kredi Veren Bankalar (Çiftçi Kredileri 2018) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git