Bozuk Sicille Kredi Alınabilir Mi? (2019)

Güncelleme:09.11.2018 | Yazar:

Bozuk sicille kredi alınabilir mi?

Bozuk sicille kredi alınabilir mi 2019 isimli konumuzda, bir önceki yazımıza istinaden daha derinlemesine inceleme yapacağız. Öncelikle belirtelim ki bozuk siciliniz var diye kredi alamayacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü günümüzde artık birçok banka bu konuda müşterilerine çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. Bizler kredi sıkıntısı yaşayan kişilerin özellikle sordukları soruların başında gelen bozuk sicille kredi alınabilir mi sorusunu sizler için değerlendirdik ve sizler için en faydalı cevapları vermeye çalıştık. Bu sorunun yanında bir de bozuk sicile kredi veren bankalar sorusunun da sıkça sorulduğunu gördük ve bu iki sorunun da cevabını araştırıp sizlere faydalı olabilmesi açısından aşağıda paylaştık.

Kısa vadede kredi ihtiyacı 

Birçok kişinin sıkıntısı olan kredi sicili bozukluğundan dolayı kişiler çok fazla mağduriyet yaşamaktadır. Çoğu bankaya başvuru için gittiklerinde karşılaştıkları cevap hep aynıdır. Bazıları sözle reddedilmekte bazılarının ise yazılı talep sonucu kredileri reddedilmektedir. Bunu düzeltmenin başında gelen şey ise öncelikle kredi sicilini düzeltmek için doğru adımlar atmaktır. Uzun vadede ödemelerinizi, taksitlerinizi ve talimatlarınızı düzenli hale getirerek, özellikle de kredi kartı olanlar için; kredi kartı borcunuzu aksatmayıp zamanında yatırarak kredi sicilinizi bir nebzede olsa düzeltebilirsiniz. Bunun beraberinde de kredi notunuzda düzelmeler başlayacak ve zamanla artma eğilimine girecektir. Tabi bu konu uzun vade için önem arz etmekte ve bunları uygulayabilmek epey uzun zaman alabilmektedir. Şuan içinse daha önemli olan konu; acil krediye ihtiyaç durumlarında ne yapılabilir, hangi bankalar kredi verir, kredi affını kabul eden bankalar hangileridir ve düşük faiz oranlı krediler hangileri gibi konulardır.

Kredi sicil affı düzenlemesi

Bankalar, son dönemlerde kredi kartı kullananların sicillerinin bozuk olması sonucunda kredi kartı sicil affı düzenlemesini hayata geçirmişlerdir. Bununla birlikte bozuk sicille kredi alınabilir mi taleplerine karşılıkta yeni iyileştirmeler yapılmıştır. Böyle bir düzenlemeye gidilmesindeki temel amaç ise; bozuk sicile kredi veren bankalar neredeyse yok denecek kadar azdı ve günümüzde neredeyse her türden mesleği icra eden kişilerin ve gelir düzeyleri ne olursa olsun vatandaşların çoğunun kredi sicillerinin bozuk olduğu görüldü. Haliyle durum bu olunca bozuk sicile kredi veren bankalar diye bir tabir düşünülemiyordu bile. Tüm bunlar harmanlanınca bankalarda bu tarz zor durumları göz önünde bulundurup bozuk sicile kredi verme konusunda yenilikler yaptılar.

Bu yeniliklerde neredeyse milyonlarca kişiye hitap eden sicil affını ortaya çıkarttı.  Vatandaşın lehine olacak bu güzel değişim sonrasında bankalar, kredi sicilleri bozuk olan kişilere acil olarak kredi vermeye başladı. Vatandaş taraflı olan ve hemen hemen her kesimden insanın yüzünü güldürecek bu yasa yalnızca bireylere tanınmadı. Elbette ki tacire, esnafa, iş adamlarına, çiftçilere ve daha birçok meslek gruplarına da tanınmıştır.

Acil nakit ihtiyacını karşılamak gerekse yatırım amaçlı veya iş genişletme veya yatırım amacıyla krediler her zaman kurtarıcımız olmuştur. Haliyle yaşam şartlarının zorluğundan dolayı çoğu vatandaş çekilen kredileri geç ödeme veya ödeyememe sorunuyla karşı karşıya kalmışlardır. Bankalarda bu sonuçları inceleyerek ve bozuk sicille kredi alınabilir mi sorularını değerlendirerek bu sorunları gidermiş yüzlerce kişiye faydalı yenililikler getirmişlerdir gelelim. Şimdi kredi sicil affı tanıyan bankaların hangileri olduğuna;

Bozuk sicile kredi veren bankalar listesi:

  • İNG Bank
  • Garanti bankası
  • TEB Bankası
  • Denizbank
  • Akbank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Finansbank

Sizlerde detaylı inceleyip kendi bütçenize göre en uygun faiz oranlı ve vadeli kredi veren bankayı bulup bozuk sicille kredi alınabilir mi sorusunu düşünmeden bu bankalardan birisine hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Etiketler:

Bozuk Sicille Kredi Alınabilir Mi? (2019) İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Bozuk Sicille Kredi Alınabilir Mi? (2019) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Sayfa başına git