Banka Kredisi Nasıl Devredilir (İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi)

Banka Kredisi Nasıl Devredilir (İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi)
Güncelleme:26.08.2018 | Yazar:

Banka kredileri devir edilememektedir. Ancak bir takım yollar ile bunu mümkün kılabilirsiniz. Yazımızı dikkatlice  okuyarak bu yollara vakıf olabilirsiniz. Günümüzde birçok kişi ev kredisi veya araç kredisi için bankalara başvuru yapmaktadır. Bunlara ek olarak ihtiyaç kredileri de en çok kullanılan kredi türleri arasında yer alır. Uzun dönem vade ödeyen kişiler bulunuyor. Aldıkları ev veya araç kredileri için senelerce kredi ödemesi yapılmaktadır. Birçok kişi farkındadır ki, kredi ile alınan gayrimenkuller veya mallar bankalar tarafından ipotekli olur ve kesinlikle satışı yapılamaz. Bu gibi durumlarda oldukça olumsuz durumlar içinde kalan ve kredi işle aldığı malı satmak isteyen kişiler ise banka kredisi nasıl devir edilir konusunda araştırma yaparak bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır. Ne yazık ki bankalar tarafından alınan bu tarz kredilerin devir işlemleri çokta mümkün olmamaktadır. Ancak kredi ile almış olduğu malları satmak isteyen kişiler için alternatif yöntemler bulunmaktadır.

İhtiyaç, Konut ve Taşıt Kredisi Nasıl Devredilir?

Bankalar tarafından verilen kredilerin devri mümkün olmamaktadır. Bu tarz devir işlemleri genellikle, kredi ile alınan araç veya konutun satılması gibi durumlarında tercih edilmektedir. Alınan mallar banka tarafında ipotekli olduğundan satışı gerçekleştirilememekte ve kişiler bu gibi durumlarda kredi devir işlemleri için başvuru yapmak istemektedirler. Kredilerin devir edilmesi mümkün olmamakla beraber, bunun için tercih edilebilecek alternatif yöntemler bulunur.

Krediyi devir alacak kişi aynı banka üzerinden tekrar kredi başvurusu yaparak, kişinin üzerine kalan kredi borcunu kapatır ve bu şekilde ipotek kalkarak kişi evi satın alır. Bu satın almadan sonra kişi çekmiş olduğu kredi borcunu ödemeye devam eder ve bir nevi devir işlemi gerçekleştirilmiş gibi sayılır. Farklı bankalardan da bu şekilde kredi çekilerek devir alınmak istenen kredinin borcu kapatılarak, satın alınacak olan malın üzerindeki ipotek kaldırılarak kişinin üzerine alınabilir. Bu şekilde devir işlemi gerçekleştiren oldukça fazla kişi bulunmaktadır.

Konut Kredisi Devredilebilir Mi?

Konut kredisi kullanan kişiler, evlerini satmak için kredi devir işlemleri konusunda detaylı bilgiye sahip olmak istemektedirler. Bu şekilde devrin mümkün olup olmadığı ise en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır.  Bazı kişiler ise düşük faiz oranları nedeni ile konut kredisi devir işlemlerini gerçekleştirmek istemektedir. Her iki durumda da bu kredinin devri bankalar tarafından mümkün olmamaktadır. Bankalar bu konuda oldukça soğuk davranmakta ve devir işlemleri için iletilen istek ve önerilere ‘’Ret’’ cevaplarını iletmektedir.

Konut Kredisini Devretmenin Yolları

konut kredisi devretmenin yolları

konut kredisi devretmenin yolları

Konut kredisinin bir başkasına devir işlemi ancak, devri alacak kişinin farklı bir kredi çekerek kişinin kredi borcunu kapatması ile mümkün olmaktadır. Bu anlamda bankalar kişilere yardımı olmaktadır. Erkan kapama cezası ve sigortalar için ekstra ücretler ve faizler ortaya çıkmaktadır. Bunun gibi ekstra ödenecek olan paralarında hesaplanması gereklidir.

Bir konutu ve üzerindeki krediyi devir almak isteyen kişi, öncelikle kalan kredi borcu kadar gerekli olan krediyi istediği bankadan çekerek kişinin borcunun kapanması için bankalar ile iletişime geçer. Bu şekilde bankalar aralarında irtibat kurarak elektronik ortamda konut kredisini kapatır. Bu şekilde konut kredisi bir nevi, istenilen kişiye devir edilmiş gibi olur.

Banka Kredisi Nasıl Devredilir (İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi) İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Banka Kredisi Nasıl Devredilir (İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi) Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git