Akbank Axess Kredi Kartı Özellikleri ve Başvurusu

Güncelleme:06.12.2018 | Yazar:

Akbank Axess Kredi Kartı Özellikleri ve Başvurusu

Kredi kartları ödemelerde paraya alternatif olarak çıkarılmış olan, bankaların ve çeşitli finans kuruluşlarının piyasaya sürdükleri alternatif bir ödeme aracıdır. Günümüz toplumlarında sıklıkla kullanılan ve cezbedici taksit avantajları sağlayan bu ödeme aracının birçok yeniliği ve özelliği mevcuttur. Kredi kartları doğru ve verim sağlayacak şekilde kullanıldığında en büyük kurtarıcınız haline gelebiliyor. Bu sayede kredi kartı kullanıcıları aldıkları mal veya hizmeti daha sonraki bir tarihte ödeme fırsatına sahip olabiliyor. Bu mantıkla bakıldığında daha çok kısa vadeli ve düşük faizli kredilere benzemektedir diyebiliriz. Kredi kartı kullanımının özellikle son yıllarda hatta son on yılda ciddi anlamda artış gösterdiğini görmekteyiz.  Hatta çoğu vatandaş artık bir değil birden fazla kredi kartı kullanmaktadır.

Şuan için incelemelere bakıldığında ülkemiz nüfusunun neredeyse yarısından fazlası kredi kartı kullanmaktadır. Bu yazımızda pek çok banka tarafından müşterilerine sunulan çok çeşitli faiz ve vade avantajları sağlayan kredi kartlarının özelliklerinden bahsedeceğiz. Peki bu kredi kartlarından en avantajlısı ve en uygun faiz avantajı sağlayanı hangisidir? Evet şimdi bu sorunun cevabını sizler için verelim. En çok tercih edilen Akbank Axess kredi kartı özellikleri ve Akbank Axess kredi kartı başvuru şartlarından bahsedeceğiz sizlere. Öncelikle Akbank’ın en avantajlı bulduğumuz kredi kartı olan Axess kredi kartına değinmek istiyoruz.

Akbank Axess Kredi Kartı Özellikleri:

  • Akbank Axess kredi kartı özelliklerine bakılacak olursa en başta Akbank Axess kredi kartı türleri standart, platinium, gold temassız, kampüs modu, sanal kart, business-kobi ve ek karttır.
  • Bu kredi kartı türlerinden hangisini tercih ederseniz edin Akbank Axess kartlar harcadıkça size chip para kazandırmaktadır.
  • Akbank’ın anlaşması mevcut olan üye işyerlerinde biriktirdiğiniz chip paraları dilediğiniz zaman kullanabilir alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.
  • Kart özelliklerinden biri olan chip para avantajlarından yararlanabilirsiniz.
  • Bir diğer özellik ise yine yaptığınız alışverişleri taksitlere bölerek ödemenizde kolaylıklar sağlamaktadır.
  • Üye işyerlerinde ekstra taksitlendirmelere olanak sağlamaktadır. Kartı diğer banka kartlarından ayıran bir diğer önemli özellik ise SMS para özelliğidir. Peki nedir bu SMS para özelliği? Bu özellik 200 TL ile 15 bin TL arasındaki nakit ihtiyaçların karşılanmasında komisyon alınmadan fırsatlar sunuyor. Bu karta tanınmış olan SMS para özelliğini kullanan vatandaşlar geri ödeme olarak %2.25 gibi bir oran faiz yüküne katlanıyor. Bunun haricinde kullanıcıdan herhangi bir masraf alınmıyor.
  • Akbank Axess kredi kartı özellikleri arasında nakit avans özelliği de mevcut bulunuyor. Acil nakit ihtiyaçlarınızı bu özellik sayesinde kolayca karşılayabilirsiniz. Yalnız nakit avanslarda faiz dışında ekstra komisyonda alınmaktadır.
  • Tüm bunlara ek olarak Axess kredi kartı ile çeşitli faturalarınızın ödenmesi için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
  • Her daim yeniliklerle dolu olan bu kartın çeşitli indirim ve taksit avantajlarından yararlanarak ödemelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • Akbank axess kredi kartı özelliklerine ilaveten belirtmemiz gereken bir diğer husus ise kart aidatları miktarlarıdır. Genel olarak Akbank axcess kredi kartı aidatları 25 ile 136 tl arasında değişiklik göstermektedir.

Şimdi  sıra akıllardaki soru Akbank Axess kredi kartı başvurusu nasıl yapılır sorusunun cevabını vermekte.

Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Axess kredi kartı başvurusu 444 2525 numaralı çağrı merkezi aranarak  veya size en yakın Akbank şubesinden ya da Akbank direkt ve web sayfasından yapılabilir.

Akbank Axess Kredi Kartı Özellikleri ve Başvurusu İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

Akbank Axess Kredi Kartı Özellikleri ve Başvurusu Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git