2019 Ziraat Bankası Genç Çitçi Kredisi

Güncelleme:24.01.2019 | Yazar:

2019 Ziraat Bankası Genç Çitçi Kredisi

Bilindiği üzere 90’lı yıllar da köylerden şehirlere büyük göç olmuştur. Bunun sonucunda vatandaşlarımız memleketinde ki arazilerini koşullar el vermediği için işleyememiş ve gelir elde edememiştir. Şu sıralar ise bu verimli ama işlenmemiş araziler gençlerimize miras kaldı. Bahse konu arazilerde çeşitli yöntemlerle yüksek miktarlarda gelir elde edebileceğinin farkında olan genç nesil yatırım için arayışlara girdi. Bunun sonucunda köklü devlet bankalarından Ziraat Bankası gençler için çiftçi kredisi imkânı sunmaktadır. Sizler de bu fırsatı kaçırmayıp arazilerinizi değerlendirerek yüksek kazanç elde edebilirsiniz. Yazımızın detayında sizleri 2019 Ziraat Bankası genç çitçi kredisi hakkında bilgilendireceğiz.

Köye Dönüş 2019 Genç Çiftçi Hibe Kredisi

Ziraat Bankasından bahse konu krediyi çekebilmek için devletin sunmuş olduğu bakanlar kurulu kararıyla verilen genç çiftçi hibe kredisini almanız gerekmektedir. Peki bu krediden kimler faydalanıyormuş gelin bir bakalım. İlk olarak 18 ile 40 yaşlarında olmanız gerekmektedir. Başka bir yerde çalışmamanız gerekiyor. Öğrenci olmamanız gerekiyor. Bu kapsamlarda devletin 30.000 TL’lik hibesinden yani genç çiftçi hibe kredisinden faydalanmış oluyorsunuz. Genç çiftçi hibe kredisine il ve ilçelerde bulunan Tarım müdürlüklerine giderek başvurabilirsiniz. Ancak burada sizi şunu hatırlatmalıyız ki son başvuru 31 Mayıs 2019 tarihine kadar yapılmaktadır. Başvurunuzu yaptıktan sonra genç çiftçi hibe sorgulama işlemi e-devlet üzerinden yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Başvurma İşlemleri

Ziraat Bankası genç çiftçilerimizin yanında olduğunu az önce söylemiştik. İşte genç çiftçi hibe kredisini alan genç çiftçilerimize bir destek de Ziraat Bankasından geliyor. Bahse konu hibenin 3 katına kadar Ziraat Bankası kredi verebilmektedir. Bu da demek oluyor ki 90.000 TL’lik bir kredi alabilirsiniz. Peki bu kredi hangi kapsamda veriliyor. Hayvan ve kapalı sebze/meyve yetiştiriciliğinde bu krediyi kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Evrakları

  1. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  2. Çiftçilik Belgeniz
  3. Tarım yapacağınız araziye ait belgeler

2019 Ziraat Bankası Genç Çitçi Kredisi İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

2019 Ziraat Bankası Genç Çitçi Kredisi Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Sayfa başına git