2019 Tatil Kredisi Veren Bankalar

Güncelleme:17.01.2019 | Yazar:

Tatil Kredisi Nedir?

2019 tatil kredisi veren bankalar başlıklı yazımıza başlamadan önce tatil kredisi nedir öncelikle onu açıklayalım;

Tatil kredisi: Bankaların ve finans kurumlarının yaz mevsiminde müşterilerine yaptığı kampanyalı kredidir. Diğer tüketici kredileri gibi tatil kredisi de vade olarak en fazla 36 ay vadeli olabilmektedir. Tatil kredisinin en önemli avantajı ise; kredi çekildikten sonra bölünen taksitlerin ertelenerek ödeme kolaylığı sağlanmasıdır.  Yani tatil kredisi taksit erteleme imkânı sunmaktadır.

2019 Tatil Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde çoğu bankadan tatil kredisi çekilebilmektedir. Tatil planı yapan kişiler veya aileler için 2019 tatil kredisi veren bankalar kampanyalarından yararlanılabilmektedir. Bankalar müşterilerine genel olarak mevsimlik kredi verebileceği gibi ihtiyaç kredisi adı altında da tatil kredisi verebilmektedir. Bir nevi ihtiyaç kredisi olarak ta bilinen tatil kredisi uygun faiz oranları ve uygun vade oranları ile tatil planı yapan vatandaşa kolaylıklar sağlamaktadır. 2019 tatil kredisi veren bankalar başlığı altında topladığımız yazımızda bankaların tatil kredisi vade ve faizlerini karşılaştırarak kendiniz için en uygun krediyi bulabilir tatil planlarınızı daha da hızlandırabilirsiniz.

Faizsiz Tatil Kredisi

Çoğu birey arama motorunda tatil kredisi faizsiz olarak arama yapmaktadır; fakat günümüzde bunun örneklerine pek rastlanmamaktadır. Yani faizsiz tatil kredisi biraz hayallerde kalmaktadır. Çünkü yalnızca faizsiz tatil kredisi değil, genel olarak hiçbir kredi günümüzde faizsiz verilmemektedir. Bu yüzden tatil kredisi, bankalar aracılığı ile faizsiz olarak değil de düşük faizlerle müşterilere sunulmaktadır. Sizlerde konu hakkında aramalar yaparken tatil kredisi faizsiz yazmak yerine en uygun tatil kredisi veren bankalar olarak aratabilirsiniz.

En Uygun Tatil Kredisi Veren Bankalar

Bir nevi kampanya kredisi olarak bilinen tatil kredileri kredi masrafları ve kredi sigortaları standart olarak hesaplanıp müşteriye yansıtılmaktadır. En uygun tatil kredisi veren bankalar bu kredileri kendileri sağlamakla beraber tatil şirket ve acenteleri ile anlaşma yaparak sunabilmektedir. Kısaca örnek verecek olursak tatil şirket veya firmalarından planladığınız tatili satın alma aşamasında da kredi kullanabilir, hatta taksit yaptırabilir ve birde taksitli kredinizi ertelemeli olarak ödeyebilirsiniz.  Akıllardaki bir diğer soru ise; hangi bankalar tatil kredisi veriyor sorusudur. Aslında hemen hemen her bankadan uygun faiz oranları ve uygun vade koşulları altında tatil kredisi alabilirsiniz. Ayrıca kredinizin daha hızlı sonuçlanmasını istiyorsanız şuan için mevcut bir işiniz var ise ve maaşınızı banka aracılığı ile sağlıyorsanız maaş bankanıza tatil kredisi için tatil kredisi başvurusu yaptığınız zaman süreç diğer bankalara göre daha hızlı işlemektedir.

Gelelim şimdi en uygun tatil kredisi veren bankalar sıralamasına;

 • Garanti Bankası Tatil Kredisi
 • İş Bankası Tatil Kredisi
 • Denizbank Tatil Kredisi
 • QNB Finansbank Tatil Kredisi
 • ING Bank Tatil Kredisi
 • Akbank Tatil Kredisi
 • Yapıkredi Tatil Kredisi

Tatil kredisi şartları nelerdir?

Tatil kredisi şartları aslında diğer tüketici kredileri ile benzerlik göstermektedir. Tatil kredisi başvuru şartlarını sıralayacak olursak;

 • Tatil kredisi başvurusu için tatil kredisi şartları arasında en öncelikli olan kimlik fotokopisi,
 • Bir diğer tatil kredisi başvuru şartları arasında olan gelir belgesi,
 • Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosu fotokopisi,
 • Serbest meslek erbabı için son vergi levhası fotokopisi,
 • Emekli vatandaşlar için maaş cüzdan fotokopisi,
 • Satın alınacak olan tatil programı ile ilgili rezervasyon bilgisi gerekmektedir.

Tatil kredisi kaç taksitle ödeniyor

Planlar yapıldı tatil kredisi çekileceği netleşti, şartlar sağlanıp tatil kredisi başvurusu yapıldı, peki bu tatil kredisi kaç taksitte ödeniyor?

Daha öncede bahsettiğimiz gibi tatil kredisi kaç taksitle ödeniyor sorusuna cevap olarak taksit kredisi diğer ihtiyaç kredileri ile benzerlik gösterdiği için en uzun 36 aya kadar vade konularak ödenmektedir. Tatil kredisi başvurusu bankadan yüz yüze yapabileceğiniz gibi sms yoluyla, banka müşteri temsilcileri aracılığı ile ve de internet ortamında gerçekleştirebilirsiniz. Tatil kredisi kaç taksitle ödeniyor sorusuna da yanıt verdiğimize göre az çok kafanızda şekillendirdiğiniz tatil planı için çekeceğiniz tatil kredisi hazırlıklarını hızlandırabilir sonrasında güzel bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Etiketler:

2019 Tatil Kredisi Veren Bankalar İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

2019 Tatil Kredisi Veren Bankalar Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sayfa başına git