2019 Aktif Bank EFT Ücretleri ve Saatleri

Güncelleme:23.01.2019 | Yazar:

Aktif Bank Para Transferi Yapmak İstiyorum

Hayatımızın olmazsa olmazlarından bankalar her durumda bizlere yardımcı olmaktadır. Çeşitli nedenlerle bir anda parasız kaldığımızda ve çevremizde ATM’ler haricinde hiçbir şey olmadığında kimden para isteyebiliriz. Ailemiz veya arkadaşlarımız bizlerden çok uzakta olabilmesine karşın bankalar aracılığıyla parayı bize gönderebilirler. Hesabımıza EFT ve Havale işlemleri ile para gönderimi mümkündür. Peki Havale veya EFT Nedir?

Havale ve EFT Nedir?

Bankalar arasında müşteriler tarafından kullanılan elektronik para gönderme işlemlerine denir. Şartlar ne olursa olsun istediğiniz parayı istediğiniz kişiye ulaştırmanızı sağlayan bu işlemler bizlere çok büyük kolaylık sağlamaktadır. Bankalar bahse konu para gönderim işlemlerini yaparken çeşitli ücretler alabilmektedir. Ayrıca belirli bir saatler arasında da yapılma şartları olmaktadır. EFT ve havale için kısa bir bilgi vermek gerekirse, EFT farklı bankalar arasında yapılırken, havale aynı bankalar arası para transferi yapma imkânı sunmaktadır. Böyle bir durum olunca EFT belirli saatlerde yapılırken, havale 24 saat yapılabilmektedir. Bugün 2019 Aktif Bank EFT ücretleri ve saatleri hakkında bilgi vereceğiz.

2019 Aktif Bank EFT Ücretleri ve Saatleri

Aktif Bank 2019 yılı için EFT ücretleri ve saatleri hakkında açıklaması yaptı. İlk olarak hangi saatler arası EFT yapılabiliyormuş gelin onu inceleyelim. Aktif Bank saat 09:00-16:30 saatleri arasında para transferi yapılma imkânı sunmaktadır. Eğer bu saatler arasında değilseniz üzülmeyin. Aktif Bank planlı EFT özelliği ile ileri bir zamana para transferi oluşturabilirsiniz. EFT zamanı geldiğinde otomatik olarak para transferi gerçekleşmiş olacaktır. Birde günlük ve bir sefer de en fazla ne kadar para gönderebileceğiniz de önemlidir. Aktif Bank müşterilerine bir sefer 200.000 TL gönderme imkânı sunmaktadır. Tabi günlük olarak da en fazla 200.000 TL gönderebilirsiniz. Eğer bu tutarın üzerinde EFT yapacaksanız bir sonraki güne planlama yapmak zorundasınız. Havale işlemlerinde herhangi bir zaman veya para kısıtlaması bulunmamaktadır. Gelin bir de EFT ve Havale işlem ücretlerine bakalım. Sizlere aşağıda Aktif Bank’tan alınan bilgiler sunulmuştur. Bahse konu bilgiler banka tarafından değiştirilebilmektedir. Ayrıntılı bilgiyi Aktif Bank müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

2019 Aktif Bank EFT Ücretleri ve Saatleri İçin Görüş Yaz veya Soru Sor

2019 Aktif Bank EFT Ücretleri ve Saatleri Konusuna Puan Verebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Sayfa başına git